Vissvētākās Trīsvienības baznīca :: Baznīcas :: Purvciems :: Cita Rīga
8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image
Latvian Russian
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAtgāzeneAvotiBerģiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDārziņiDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJaunciemsJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisMūkupurvsPļavniekiPurvciemsRumbulaSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecāķiVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2010-07-30

Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīca

Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīca, 21.08.2010<br>Avots: panoramio.com, vipe
Vissvētākās Trīsvienības
Romas katoļu baznīca

Baznīca atrodas A. Deglava ielā 63. Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīca ir pirmais jaunais katoļu dievnams Rīgā, kas uzcelts pēc vairāk kā piecdesmit gadu pārtraukuma. Baznīcas būvniecība tika uzsākta 2000. gadā par godu Kristus piedzimšanai, bet pabeigta 2006.gadā.

Baznīcai ir neliels priekšlaukums, kas ir atvērts pret dienvidiem. Baznīcai ir kantaina forma, kas sasaucas ar blakus esošās jaunās arhitektūras vienkāršību. Baznīcas spirālveidīgi augšup kāpjošās slīpās jumta plaknes veido vienu no jaunajiem Purvciema lokālā centra silueta papildinājumiem. Ēkas vertikālo dominanti veido augsts tornis ar zeltītu metāla krustu. Ēkas ārsienām ir māla tonī krāsots apmetums. Jumta skārdam spirālveida gofrējums.

Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīca, 21.08.2010<br>Avots: panoramio.com, vipe
Trīsvienības
katoļu baznīca

Visas slīpnes un vertikāles tiecas augšup uz debesīm, ēkai tikpat kā nav horizontālo līniju. Baznīcas ideja ir plūstoša, augšupejoša telpa. To izveido gaisma no augšas. Lieli trīsstūrveida logi atrodas zāles augšējā daļā pie griestiem. Tieša, dabīgā logu gaisma mijās ar izkliedētu, kas atstarojās platās palodzēs un izgaismo centrālā joma griestus. Baznīcas sānu joms sākās pirmā stāva ieejas vestibilā un ved augšup kā slīpa plakne.

Altāris ir augšupejošā gājiena galā. Tas ir asimetrisks, centrālā joma augstākajā daļā. Altāra spilgtākais elements ir milzīga eļļas glezna 6 m plata un 10 m augsta. Aiz tās atrodas divas sakristejas. Virs sānu altāra uz balkona atrodas ērģeles un vieta korim. Uzeja uz trešo stāvu, uz balkonu sākās kā slīpa plakne zāles priekšējā daļā. Torņa augšējā daļā ir iebūvēti zvani.

Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīca, 21.08.2010<br>Avots: panoramio.com, vipe
Trīsvienības
katoļu baznīca

Baznīcas zāle ar 312 vietām atrodas 2.stāvā. Zālei ir 8 m plats centrālais joms un 4,6 m plati sānu jomi. Baznīcas zāles centrālā joma augstākās daļas augstums ir 11,80 metri. Uz balkoniem ir 82 vietas. Solus zālē plānots izvietot trijās asimetriskās joslās. Blakus aizmugurējam solam ir abi biktskrēsli.

Ēkas zemes stāva līmenī ir baznīcas ieejas vestibils, katehētu zāle, priesteru dzīvokļi, grāmatu galds un draudzes sanāksmju telpas.

Pasūtītājs ir Romas katoļu baznīcas Rīgas Metropolija – kardināls Jānis Pujats. Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcas Rīgā tehnisko projektu 2000. g. ir izstrādājis arhitektūras birojs SIA "Uģis Šēnbergs, arhitekts" – arhitekti Uģis Šēnbergs, Vita Balode, Zigurds Greivulis, Zigmars Jauja, Edmunds Rimkus un Māra Šēnberga. Būvkonstrukciju projektu izstrādāja SIA "BKB". Būvniecību veica būvfirmas – SIA"Irbe" un SIA"Brasla 98". Baznīcas iekštelpas projektēja – SIA “Uģis Šēnbergs, arhitekts”, bet altārgleznu gleznoja mākslinieks Ēriks Pudzēns.

Ārējās saites


Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls


dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas apkaimēs
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments
Valsts kultūrkapitāla fonds
ALA
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
IP24 - Live Webcams

© 2007-2021 Cita Rīga Par projektu | Kontakti | Meklēt portālā | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey