Krišjānis Barons :: Iedzīvotāji :: Vecmīlgrāvis :: Cita Rīga
2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image
Latvian   Russian  
 
/
Apkaimju vēsture
ĀgenskalnsAndrejsalaAvotiBišumuižaBrasaČiekurkalnsDzirciemsGrīziņkalnsIļģuciemsImantaJuglaĶengaragsKundziņsalaMaskavas forštateMežaparksMīlgrāvisPurvciemsSarkandaugavaSkansteSpilveTeikaTorņakalnsVecmīlgrāvisVecrīgaVēsturiskais centrsZaķusala
Cita Rīga iesaka
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Ekskursijas
Pasākumi bērniem
Rīgas apkaimju spēle
Sabiedrības integrācija
Ceļveži
Galda spēles
Meklēt ar Google
Laika ziņas
gismeteo

Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2009-11-30
Krišjānis Barons :: Iedzīvotāji :: Vecmīlgrāvis :: Cita Rīga
Krišjānis Barons

Kr. Barons dzimis 1835. gada 31.oktobrī Strutelē. 1856. gadā sāk studijas Tērbates universitātē Fizikas un matemātikas fakultātē ar specialitāti astronomijā. Studijas pabeidza 1860. gadā. 1858. - 859. gadam Kr. Barons veica ceļojums ar kājām no Tērbatas līdz Dundagai. 1862. - 1865. gadam bija „Pēterburgas avīzes” līdzstrādnieks un faktiskais redaktors. Strādājis arī kā skolotājs Vorožeņas guberņā un Maskavā no 1867- 1893. gadam.

1878. gadā pārņēma no Fr. Brīvzemnieka latviešu tautasdziesmu vākšanu un kārtošanu, ko turpināja veikt līdz pat mūžu beigām. Galvenais Kr. Barona ieguldījums latviešu kultūras dzīvē ir tieši tautasdziesmu izdevumi 6 sējumos „Latvju dainas”., kas iznāca no 1894. - 1915. gadam.

1893. gadā Kr. Barons kopā ar ģimeni atgriežas uz dzīvi Rīgā. 1900. - 1909. gadam kopā ar sievu Dārtu īrē dzīvokli Āgenskalnā.

1909. gada 22. martā Kr. Barons pārceļas dzīvot uz Burtnieku namu. Te viņš turpināja strādāt pie „Latvju dainām”, kuru III sējums 3 daļās iznāk 1909. gadā, bet IV sējums – 1910. gadā. 1910. gadā Burtnieku namā tika atzīmēta Kr. Barona dzimšanas diena, kur viņu sveica ievērojams skaits latviešu kultūras darbinieki.

Kr. Barona rīts Burtnieku namā sākās jau 4 no rīta. Bez darba pie dainu apkopošanas Kr. Baronam paticis strādāt Burtnieku nama dārzā, vēl šodien šeit ir saglabājies viņa stādītais ozols.

Kr. Barons ar sievu Burtnieku namā dzīvoja trīsistabu dzīvoklī. Kr. Barons ar sievu pēdējie atstāja Burtnieku namu 1915. gada 15. maijā, veicot pēdējo ierakstu Burtnieku nama mājās grāmatā, kad atzīmēja šeit ievietotās Latviešu Palīdzības komitejas rezervistu bērnu patversmes sešas darbinieces un bērnu skaitu. 1918. gadā Kr. Barons dzīvoja A. Dombrovska bērnu dārzā, bet nākamajā gadā pārcēlās uz dzīvi Rīgā pie sava dēla.
Komentāri (0)

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Captcha attēls

dekor
 
   
     
Apskates vietas
Apskates vietu TOP 40
Vecrīga Rīgas vēsturiskais centrs Pārējā Rīga
Apskates vietas Rīgas rajonos
ĀgenskalnsGrīziņkalnsMaskavas forštateSarkandaugavaVecmīlgrāvis
Tematiskās apskates vietas
Daugavas ūdens ceļšJūgendstils RīgāPadomju RīgaPirmās brīvvalsts laiksRīgas nocietinājumiVācu Rīga
Projekta sponsori
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
ALA
Informatīvais atbalsts
Sarunas par Rīgu
SIA ExsoBalt

© 2007-2019 Cita Rīga Par projektu | Uzrakstiet mums | Kontakti | Meklēt | Lapas karte | Viesu grāmata Datu apstrāde | LimeSurvey