4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика

Iļģuciems

Iļģuciems, 20.09.2013
Iļģuciems

Vēstures avotos nav īstas vienprātības par apkaimes nosaukuma Iļģuciems izcelsmi. Tā tiek saistīta ar konventa vācisko, nelielu muižiņu, ko sauca par Heiligen Geist, kā arī ar latviešu valodas vārdiem „iļģi” (ar ko tika apzīmēti veļi) vai „ilgas”.

Pirmo reizi vēstures avotos Iļģuciema teritorija minēta jau 13.gs. Šeit atradies ciems, kas piederējis Sv. Gara konventam. 1226. gadā pāvesta legāts Modemas Vilhelms piešķīra ciemu konventam.

Iļģuciema Nordeķu muiža, 20.09.2013
Iļģuciema Nordeķu muiža

Ievērojamākā apkaimes vieta ir Nordeķu muiža. Muiža ir viena no izcilākajām baroka laikmeta koka celtnēm Rīgā. Muižas nosaukuma izcelsme nav skaidra. Zināms, ka 17.gs beigās muiža piederējusi Rīgas rātes loceklim Hermanim Vitem, ko Kārlis XII iecēla dižciltīgo kārtā, piešķirot fon Nordeka vārdu. Literatūrā ir sastopamas divas versijas par nosaukumu – muiža savu nosaukumu ieguva, pateicoties īpašniekam piešķirtajam vārdam, vai arī, fon Nordeka vārds tika piešķirts no agrāk lietota vietvārda nosaukuma.

Iļģuciems. 20.09.2013
Iļģuciems

18.gs. beigās un 19.gs. Iļģuciems sāka veidoties par izteikti rūpniecisku Rīgas rajonu. Tas bija iespējams pateicoties Daugavas ūdens ceļam, kas atradās apkaimes vienā malā, un atļaujai celt mūra namus. Šeit atrodas arī alus darītava „Iļģuciems”, kas ir vecākā alus darītava Rīgā, dibināta jau 1863. gadā.

Comments

No comments yet. Be the first!

Add Comment

* Required information
5000
Drag & drop images (max 5)
Captcha Image
dekor