Kalnciema ielas koka apbūve :: Āgenskalns :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Kalnciema ielas koka apbūve

Kalnciema ielas koka apbūve

Kalnciema ielas
koka apbūve

Dodoties no vai uz lidostu Rīga jābrauc cauri Kalnciema ielai, kur ielas abās pusēs šodien atrodas nolaisti koka nami. Tomēr tās nav vienkāršas koka ēkas.

Kalnciema ielas koka apbūve ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis. Rīgā ir saglabājies izcils 19. gs. koka arhitektūras mantojums, kam nav līdzīga visā Eiropā. Kalnciema ielā redzamais ansamblis ir tikai daļa no Pārdaugavas koka arhitektūras, kas ir izcils klasicisma piemērs. Šis ansamblis veidojies salīdzinoši īsā laika posmā aptuveni 30 gadu laikā 19.gs. beigās. Kalnciema ielas ansamblī starp Melnsila un Slokas ielām vien šodien ir saglabājušās 23 koka celtnes.

Kā ievērojamākā no Kalnciema ielas koka apbūves ēkām ir minama Hartmaņa muižiņa, kas atrodas Kalnciema ielā 28/30. Pašlaik Hartmaņa muižiņas ansamblī ietilpst vienstāva koka dzīvojamā ēka ar mansarda jumtu un manteļskursteni. 19. gs. 1. pusē šai ēkai piebūvēta klasicisma stila deju zāle ar kolonādi, piebūvēts arī savienojošais korpuss. Divstāvu koka dzīvojamā ēka Kalnciema ielā 30 celta ap 1786. gadu. Ir izteikta hipotēze, ka tās projekta autors ir arhitekts K. Hāberlands. Kalnciema ielas 28. ēku 1960. gadā kapitāli pārbūvēja. Pārbūvēta tika arī ēka Kalnciemā ielā 30. Hartmaņa muižiņā tagad atrodas firma „Gandrs”, kura arī veic ēkas restaurācijas darbus.


Kā nokļūt līdz Kalnciema ielai
Ar autobusiem Nr. 22., 22b., 53. līdz pieturai "Melnsila iela";

Kalnciema ielas atrašanas vieta Rīgas kartē
Комментарии

Комментариев пока нет. Будьте первым!

Добавить комментарий

* Обязательные поля
5000
Перетащите сюда изображения (макс. 5)