История Застройка ТВ центр Инфраструктура

Zaķusalas ielas | Kuģīšu satiksme | Salu tilts
Zaķusalas ielas

Zaķusalas krastmala

Zaķusalas krastmala

Kādreiz Zaķusalā bijušas sešas ielas. Plūdos pa Zaķusalas ielām varēja braukāt ar laivām.

Zaķusalas Krastmala Rīgas ielu sarakstā ir no 19.gs. 80-gadiem, saukta arī par Krasta vai Krastmalas ielu. Kad salā tika nojaukta vēsturiskā apbūve, ielu pārdēvēja par A. Pelšes krastmalu, bet kopš 20.gs. 90.gadiem par Zaķusalas krastmalu.

Vecās krastmalas nostiprināšanai bija izmantotas betona mucas, kuru diametrs bija 35 cm, bet garums 12 metri.

Bija plānots, ka visā Zaķusalā gar Daugavu tiks izbūvētas krastmalas, kas kopā ar telecentru un TV torni veidotu vienotu arhitektonisku ansambli, kam sākums bija 1km kopgarumā izbūvētā krastmala abpus Salu tiltam. Pēc konstrukcijas tās neatšķiras no krastmalas Mūkusalas ielā, arī noformējums abām krastmalām ir līdzīgs, kur pelēkā granīta margas harmonē ar betona plāksnēm, un pie paša ūdens ierīkoti noeju laukumi. Tomēr pārējie krastmalas labiekārtošanas darbi palikuši tikai idejas līmenī.

Baterijas iela gāja no Salas ielas uz Lielo Krastmalu. Baterijas ielas segumu 20.gs. 70.-tajos gados nojauca un pārveda uz Lucavsalu kā mūžīgu piemiņu Zaķusalai.

Jupravas Krastmalā atsevišķas māju vietas vēl šodien var sazīmēt pēc kokiem. Gar Jumpravas Krastmalu skalojās Daugava. Pirmais, kas no Jupravas krastmalas plūdu laikā tika aizskalots bija malka.


Zaķusalas ielas | Kuģīšu satiksme | Salu tiltsКомментарии

Комментариев пока нет. Будьте первым!

Добавить комментарий

* Обязательные поля
5000
Перетащите сюда изображения (макс. 5)