Торговый центр «Дом мебели»

Торговый центр «Дом мебели», 01.08.2011.
Адрес: Улица Дзелзавас 72
Открыт: В 1981 году
Профиль: Торговля мебелью
Статус: Работает как АО „Mēbeļu nams”
Сайт: www.mnmebeles.lv

Торговый центр «Дом мебели» является типичным примером торгового центра советской эпохи. В отличие от многих других торговых центров советских времен, он со временем не утратил своей первоначальной функции – торговли мебелью.

„Mēbeļu nams” atrodas Dzelzavas ielā 72. Tas ir tipisks padomju laika tirdzniecības centra paraugs. Pretēji daudziem citiem padomju laika tirdzniecības centriem, tas nav laika gaitā pārveidots un savu sākotnējo funkciju – mēbeļu tirdzniecību – saglabājis līdz šodienai. Mēbeles izvietotas divos stāvos. Pašlaik kopējā centra platība sastāda 24 000 kvadrātmetru.

Торговый центр «Дом мебели», 01.08.2011.
Торговый центр «Дом мебели»

„Mēbeļu nams” celts pēc arhitektu Raimijas Lubovičas un Sergeja Luboviča projekta. Celtniecības darbi sākās 1976. gadā, beidzās 1980. gadā, bet veikals darbojas kopš 1981. gada vasaras. 1994. ir privatizēts un reorganizēts par akciju sabiedrību. „Mēbeļu nama” centrā ir novietota ekspozīcija, ap kuru izveidots vertikāls transporta mezgls, ap ko grupējas sešas tirdzniecības zāles.

„Mēbeļu nama” apdarē izmantots gaišs apmetums un tumši brūnas keramikas flīzes vertikālās joslās, kas akcentē ēkas tehtoniku. Ansambli ielu krustojumā vēl vairāk izceļ dekoratīvs pilons ar firmas zīmi.

Внешние ссылки

Видео

Источник: youtube.com, ProstoViktor, Mēbeļu nama atklāšana, 07.12.2013.

Расположение на карте