Tirdzniecības centrs „Mēbeļu nams”

Tirdzniecības centrs „Mēbeļu nams”, 01.08.2011.
Adrese: Dzelzavas iela 72
Atklāts: 1981. gadā
Profils: Mēbeļu tirdzniecība
Statuss: Darbojas kā A/S „Mēbeļu nams”
Mājaslapa: www.mnmebeles.lv

Tirdzniecības centrs „Mēbeļu nams” ir tipisks padomju laika tirdzniecības centra paraugs. Pretēji daudziem citiem padomju laika tirdzniecības centriem, tas laika gaitā nav zaudējis savu sākotnējo funkciju – mēbeļu tirdzniecību.

„Mēbeļu nams” atrodas Dzelzavas ielā 72. Tas ir tipisks padomju laika tirdzniecības centra paraugs. Pretēji daudziem citiem padomju laika tirdzniecības centriem, tas nav laika gaitā pārveidots un savu sākotnējo funkciju – mēbeļu tirdzniecību – saglabājis līdz šodienai. Mēbeles izvietotas divos stāvos. Pašlaik kopējā centra platība sastāda 24 000 kvadrātmetru.

Tirdzniecības centrs „Mēbeļu nams”, 01.08.2011.
Tirdzniecības centrs „Mēbeļu nams”

„Mēbeļu nams” celts pēc arhitektu Raimijas Lubovičas un Sergeja Luboviča projekta. Celtniecības darbi sākās 1976. gadā, beidzās 1980. gadā, bet veikals darbojas kopš 1981. gada vasaras. 1994. ir privatizēts un reorganizēts par akciju sabiedrību. „Mēbeļu nama” centrā ir novietota ekspozīcija, ap kuru izveidots vertikāls transporta mezgls, ap ko grupējas sešas tirdzniecības zāles.

„Mēbeļu nama” apdarē izmantots gaišs apmetums un tumši brūnas keramikas flīzes vertikālās joslās, kas akcentē ēkas tehtoniku. Ansambli ielu krustojumā vēl vairāk izceļ dekoratīvs pilons ar firmas zīmi.

Video

Avots: youtube.com, ProstoViktor, Mēbeļu nama atklāšana, 07.12.2013.

Atrašanās vieta kartēKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)