Strazdumuižas internātvidusskola
2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика
Vēsture Kapsētas Izglītība Infrastruktūra
Arhitektūra Zaļā zona Rūpniecība Neredzīgo ciemats

Strazdumuižas internātvidusskola

Strazdumuižas internātvidusskola, 19.10.2017
Strazdumuižas
internātvidusskola

1945. gadā Juglā atvēra Neredzīgo vidusskolu. Līdz ar vidusskolas atvēršanu strauji pieauga skolēnu skaits. 1950. gadā bija pirmais vidusskolas izlaidums, skolu beidza 5 absolventi. 1960. gadā skolas rīcībā nodeva jaunu trīs stāvu ēku kā arī tā tika pārsaukta par Rīgas Vājredzīgo un Neredzīgo bērnu internātskola. Jaunajā skolā strādāja 50 pedagogu. 20. gs. 70.–80. gados būtiski uzlabojās skolēnu medicīniskā aprūpe, bez pediatra skolas štatu sarakstā iekļāva oftalmologu un divas medmāsas. 1997. gada 1. janvārī skola ieguva jaunu statusu – Attīstības centrs vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem.

Šodien Strazdumuižas internātvidusskola ir vienīgā mācību iestāde valstī, kur bērniem un jauniešiem ar nopietniem redzes traucējumiem tiek nodrošināts redzes īpatnībām pielāgots mācību process, un kas nodrošina atbalstu vispārizglītojošajās mācību iestādēs integrētajiem vājredzīgajiem un neredzīgajiem audzēkņiem. Skolā uzņem skolēnus no 7 gadu vecuma. Beidzot skolas 12. klasi, audzēkņi saņem atestātu par vidējo izglītību un var turpināt izglītību vidējās profesionālās un augstākās mācību iestādēs.

Adrese: Braila iela 24.

Ārējās saites:
Strazdumuižas internatvidusskolas mājaslapaKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls
dekor