Vēsture Baznīcas Kultūra Slimnīca Līcis
Arhitektūra Rūpniecība Tirgus Ielu katalogs Parki

A - C | D - H | K - Ķ | L - M | N - R | S - T | V - Z

Āgenskalna ielu katalogs: V - Z

Valentīna iela Rīgas ielu sarakstos atrodama no 1901. gada ar nosaukumu Valentīna diena. 1939. gadā Valentīna ielai tika pievienota daļa no Mārtiņa ielas.

Valguma iela
Valguma iela

Valguma iela Pirmo reizi Rīgas adrešu grāmatās minēta 1868./1869. gada adrešu grāmatās ar nosaukumu 3. Spīķeru iela, bet jau 1867. gada kartogrāfiskajā materiālā minēta ar nosaukumu Lielā Grāvju iela. 1924. gadā tā ieguva savu nosaukumu Valguma iela. 1968./1969. gadā tā atkal tika pārsaukta par Grāvju ielu. Iela tagad ir atguvusi savu nosaukumu Valguma iela tomēr nav zināms kurā gadā precīzi tas noticis, visticamāk kad 20.gs. 90- to gadu beigās.

Vasaras iela
Vasaras iela

Vasaras iela Rīgas adrešu grāmatās sastopama no 1861. gada ar nosaukumu Jaunavu iela, bet Rīgā vienlaicīgi bija vairākas Jaunavu ielas. Tāpēc 1885. gadā to pārsauca par Vasaras ielu. Šis nosaukums tad arī saglabājies ielai līdz mūsdienām.

Ojāra Vācieša iela
Ojāra Vācieša iela

Pirmo reizi tagadējo Ojāra Vācieša iela dokumentos ir pieminēta jau 1794. gadā ar nosaukumu Altonas ceļš. Kopš 1817. gada iela tika saukta par Altonavas ielu jeb Lielo Altonavas ielu. Altonava bija rīdzinieki izpriecu un vasaras izbraukumu vieta, kas ieguva lielu popularitāti ar ikgadējiem Jāņu vakara svētkiem, uz kuriem ieradās vairāki tūkstošu apmeklētāju. Savu tagadējo nosaukumu iela ieguva 1985. gadā, kad tā tika nosaukta par godu dzejniekam O. Vācietiem, kas dzīvoja ielas 19. namā, tagad šeit atrodas O. Vācieša muzejs.

Ventspils iela
Ventspils iela

Ventspils iela savu nosaukumu ieguva 1884. gadā un laika gaitā tas palicis nemainīgs.

Vesera ielu kartogrāfiskajā materiālā iespējams atrast no 1880./1883. gada ar nosaukumu Āmura iela. Savu tagadējo nosaukumu tā ieguva 1923. gadā. Uz ielas atrodas senākais līdz mūsdienām saglabājusies Pārdaugavas kompaktās apbūves fragments, tā ir 18.-19.gs pilsētbūvniecības piemineklis.

Vilku iela
Vilku iela

Vilku iela kartogrāfiskajā materiālā ir sastopama no 1880./1883. gada. Ielas nosaukums līdzīgi kā citām Āgenskalna ielām nav mainījies.

Vīlipa iela kartogrāfiskajā materiālā ir sastopama 1880./1883. gada. Ielas nosaukums līdzīgi kā citām Āgenskalna ielām nav mainījies.

Zeļļu iela
Zeļļu iela

Zeļļu iela pirmo reizi Rīgas adrešu grāmatās ir sastopama 1861. gadā. Ielas nosaukums palicis nemainīgs.

Zemaišu iela izveidojusies 1914. gadā ar nosaukumu Zamaitiešu iela, bet jau 1923. gadā ielas nosaukums mainījies uz Zemaišu (Žemaišu) ielu, kas pēc tam palicis nemainīgs.

Zvanu iela
Zvanu iela

Zvanu iela pirmo reizi Rīgas adrešu grāmatās ir sastopama 1861. gadā. Ielas nosaukums palicis nemainīgs.

Žubīšu ielu pirmo reizi kartogrāfiskajā materiālā iespējams atrast 1867. gadā ar nosaukumu Kalna iela. 1885. gadā tā iegūst nosaukumu Žubītes iela, bet no 1923. gada iela tiek saukta par Žubīšu ielu. Uz ielas atrodas senākais līdz mūsdienām saglabājusies Pārdaugavas kompaktās apbūves fragments, tā ir 18.-19.gs pilsētbūvniecības piemineklis.


A - C | D - H | K - Ķ | L - M | N - R | S - T | V - Z



Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)