Kosmoss | Leitnera Velosipēdu fabrika | Rekords | Tabakas fabrika | Varonis

Rīgas tabakas fabrika

Bijušas Rīgas tabakas fabrika telpas, 10.10.2012
Bijušas Rīgas tabakas
fabrika telpas

Viena no vecākajām un zināmākajām Rīgas tabakas fabrikām bija a/s „Maikapars”, kas dibināta 1887. gadā. Tā piederēja pazīstamajai karaīmu Maikaparu dzimtai. Fabrikā strādnieki pārsvarā bija krievi. Latvijas laikā tas bija viens no lielākajiem un tehniski vislabāk aprīkotajiem tabakas ražošanas uzņēmumiem, kas gada laikā saražoja vairāk nekā 2,5 miljonus dažādu marku papirosus. Uzņēmums savu produkciju eksportēja uz Ameriku, Ķīnu, Indiju, Āfriku, Eiropu un Krieviju.

1940. gadā uzņēmums tika nacionalizēts. Padomju varas gados tika izveidots uzņēmums „Rīgas tabakas fabrika”. Uzņēmums ražoja mazāk nekā 10 dažādas cigarešu un papirosu šķirnes.

1992. gadā uz Rīgas Tabakas fabrikas bāzes tika izveidots SIA Tabakas fabrika "HouseofPrince" Rīga. Uzņēma reģistrā tā tika reģistrēta 1992. gada 17. decembrī. Sabiedrības dalībnieki bija Rīgas tabakas fabrika, a/s "House of Prince" un noguldījumu fonds Centrālajai un Austrumeiropai. Fabrikas darbības mērķis bija ražot kvalitatīvu tabaku Latvijas un izvēlētajos eksporta tirgos. 2003. gadā uzņēmums mainīja nosaukumu uz SIA "Scandinavian Tobacco". Nosaukums tika nomainīts, lai apliecinātu Latvijas uzņēmuma piederību starptautiskajai "Scandinavian Tobacco" grupai, kas apvieno dažādu veidu tabakas izstrādājumu ražotājus un tirgotājus. Fabrika tika slēgta 2009. gada beigās.

2011. gadā tika izsludināts konkurss, lai bijušo Tabakas fabrikas namu Miera ielā pārveidojot par multifunkcionālu mākslas centru, Radošo kvartālu. Adrese: Miera iela 58.Komentāri (2)

Tā tik latvieši var izdarīt, savu, pasaule labāko, ražotni aizvērt un paši iepirkt divreiz dārgākus sūdus. Tas ir tāpat ja jūs nodedzinat tiltu pirms tikšanas uz otru krastu un prasāt prāmja pārvadātajam pārvest jūs otrajā krasta par naudu!

Vēlētos lai cigarešu iepakojumam būtu izsmēķu kabatiņa.Ar cieņu Aivars Vucens.

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)