Augšāmcelšanās baznīca | Kristus baznīca | Dievmātes patvēruma baznīca Debesbraukšanas baznīca | Golgātas baptistu baznīca

Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskā baznīca

Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskā baznīca, 11.10.2012
Rīgas Kristus evaņģēliski
luteriskā baznīca

Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskābaznīca ir vienjoma halles tipa baznīca, kuras pirmsākumi ir saistāmi ar Sv. Jēkaba kapelu. Pirmā akmens kapela tika uzcelta jau 1793. gadā. Laika posmā no 1884.- 1886. gadam tā tika pārbūvēta pēc O. Zīvera projekta. Kapela tika aktīvi izmantota līdz pat 1939. gadam. Padomju varas gados šeit tika ierīkota zārku darbnīca, bet lūgšanu telpa tika sadalīta daudzās mazās telpās, un altāra apsīdas daļa tika aizmūrēta.

Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskā baznīca, 11.10.2012
Rīgas Kristus evaņģēliski
luteriskā baznīca

1991. gadā kapela tika atdota Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskajai draudzei, kas arī sāka aktīvu darbu pie kapelas atjaunošanas, piesaistot dažādus ziedojumus gan no ārvalstīm, gan vietējo iedzīvotāju. Par baznīcas atjaunošanas darbu iniciatoru un organizētāju kļuva Kristus draudzes mācītājs, teoloģijas profesors R. Feldmanis. Baznīcas fasādes apdare ir restaurēta pēc mākslinieka J. Galdiņa projekta. Tās iekārta ir ļoti vienkārša - tumši brūni koka soli, uz grīdas novietots paliktnis kanceles vietā, vienkāršās formās veidotā, marmora plāksnēm apšūtā altāra vienīgais rotājums ir krucifikss un svečturi.

Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskā baznīca, 11.10.2012
Rīgas Kristus evaņģēliski
luteriskā baznīca

Rīgas Kristus evaņģēliski luteriskā baznīca ir taisnstūra celtne ar apjomā izceltu priekštelpu un poligonālas apsīdas piebūvi austrumu fasādes centrālajā daļā. Virs ieejas smailloka arkas piebūves paceļas priekštelpas zelminis, kas bagātīgi dekorēts. Zelmiņa centrālo daļu grezno plastiski veidots prospekts ar mazu frontālu zvanu tornīti virs jumta kores. Tornītim ir piramidāls jumtiņš ar krustu, bet sānos divas fialas. Lūgšanu telpas sānu fasādēm ir tikai divi smailloka formas logi, apsīdas sienās veidoti līdzīgi logi.
Komentāri

Pašlaik mēs veicam komentāru apkopi.