Vēsture Reliģija Geto Medicīna Parki Skolas
Piemiņas vietas Arhitektūra Rūpniecība Tirdzniecība Ielu katalogs Iedzīvotāji
Medicīna Maskavas forštatē

Bikur holim - ebreju slimnīca "Bikur holim" - ebreju slimnīca
"Bikur holim" adrese ir Maskavas ielā 122/128. Par ebreju filantropa Ulriha Milmana un organizācijas "Džojnt" līdzekļiem 1924. gadā tika uzcelta slimnīca, kur ārstēja ne tikai ebrejus, bet arī citas nacionalitātes cilvēkus. Atbilstoši 20. gadsimta 20. gadu prasībām, slimnīcu izveidoja par lieliski iekārtotu un aprīkotu augstas klases daudzprofila stacionāru, kura galvenais lepnums bija tajā ... >> lasīt vairāk

Ēkas, kas tagad atrodas OZE vietā

OZE - Ebreju veselības aizsardzības biedrība - atradās Maskavas ielā 69. Organizācija nodrošināja bezmaksas stomatoloģiskos pakalpojumus bērniem, kuri nāca no mazturīgām ģimenēm, uzturēja tuberkulozes dispanseru un bērnu vasaras nometni Dubultos "Kinder Koloni".


Linat hacedek- Ebreju ginekoloģiskā poliklīnika un dzemdību nams

"Linat hacedek" - Ebreju ginekoloģiskā poliklīnika un dzemdību nams - atrodas Ludzas ielā 25. Klīniku bija dibinājusi "Linat hecedek" kopiena. Slimnīca Rīgā tika uzcelta pēc ebreju filantropa Abrama Soboleviča iniciatīvas. Slimnīcu Sobolevičs uzdāvināja ar vienu noteikumu, ka tā netiks nosaukta viņa vārdā. Slimnīcas darba organizators un vadītājs ilgus gadus bija Boriss Harcfelds, pazīstams Latvijas ginekologs. "Linat hacedek" pieņēma arī neebreju pacientus. "Linat hacedak" organizācija Rīgā darbojās no 1910. gada. Pie slimnīcas atradās arī skola, kur sagatavoja medicīnas māsas.


Bij. diagnostikas centrs

Bij. diagnostikas centrs

Diagnostikas centrs tika atklāts 1990.gada 2.novembrī. Tā bija jauna veida ambulatora medicīnas iestāde, kurā pirmo reizi Latvijā pacientiem bija iespējama vispusīga izmeklēšana un diagnostika ar vismodernāko medicīnas tehniku. Pēc reorganizācijas 1996.gadā tas kļuva par bezpeļņas organizāciju valsts uzņēmumu "Diagnostikas centrs". Diagnostikas centrs joprojām ir viena no labākajām veselības aprūpes ambulatorās diagnostikas medicīnas iestādēm Latvijā. No 2004. gada tas ir SIA "Diagnostikas centrs". 2009.gadā centrs finansiālo līdzekļu trūkuma dēļ tika likvidēts.
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)