Akadēmiskā bibliotēka | Elektronikas un datorzinātņu institūts
Fizikālās enerģētikas institūts | Koksnes ķīmijas institūts
Organiskās sintēzes institūts | Polimēru mehānikas institūts

Organiskās sintēzes institūts

Organiskās sintēzes institūts
Organiskās sintēzes institūts

Latvijas Organiskās sintēzes institūts dibināts 1957. gada 1.janvārī, apvienojot Latvijas Zinātņu Akadēmijas triju institūtu trīs laboratorijas, kas nodarbojās ar jaunu medikamentu meklējumiem. Institūta izveidotājs un tā direktors 18 gadus bija akadēmiķis S.Hillers (1915.-1975.) - heterociklu ķīmijas speciālists un zinātnes organizators, kuram piemita prasme novest zinātnisko pētījumu rezultātus līdz praktiskai lietošanai.

Latvijas Organiskās sintēzes institūts veic fundamentālus pētījumus organiskajā (O-,S- un N-heterocikli, alicikli, betaīni), bioorganiskajā (peptīdi, nukleozīdi, antibiotikas, membrānaktīvi savienojumi), elementorganiskajā (silīcija, germānija, alvas organiskie savienojumi, metālu kompleksu katalīze) un fizikālorganiskajā ķīmijā (kodolmagnētiskā rezonance, elektronu paramagnētiskā rezonance, masspektroskopija, rentgenstruktūranalīze, elektroanalītiskā ķīmija).

Otrs Institūta darba virziens ir jaunu zāļu meklējumi. Institūts ir radījis un novedis līdz ražošanai 17 medikamentus vēža, infekciju, sirds-asinsvadu sistēmas un citu slimību ārstēšanai. Institūta izgudrojumus aizsargā 63 patenti.

Vienlaicīgi ar zinātniskajiem pētījumiem, starptautisku un vietēju zinātnisko konferenču organizēšanu, starptautiska žurnāla "Heterociklisko savienojumu ķīmija" ("Chemistry of Heterocyclic Compounds") izdošanu.

1991. gadā Latvijas Zinātņu akadēmijas Organiskās sintēzes institūts tika pārveidots par Latvijas Organiskās sintēzes institūtu. Institūta molekulārās bioloģijas nodaļu pārveidoja par Latvijas Universitātes Biomedicīnas centru. 1991.gadā uz agrākā Organiskās sintēzes institūta Eksperimentālās rūpnīcas, institūta toksikoloģijas laboratorijas un Farmakokinētikas grupas bāzes nodibināja Latvijas farmaceitisko firmu "Grindex".

Avots - www.osi.lv/


Akadēmiskā bibliotēka | Elektronikas un datorzinātņu institūts
Fizikālās enerģētikas institūts | Koksnes ķīmijas institūts
Organiskās sintēzes institūts | Polimēru mehānikas institūtsKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)