Vēsture Baznīca Ielas Satiksme
Rūpniecība Arhitektūra Promenāde Dzelzceļš

Linu audeklu manufaktūra | Mūzikas instrumentu fabrika
Porcelāna un fajansa fabrika | Sarkanais kvadrāts

Sarkanais kvadrāts

Sarkanā kvadrāta bijušie korpusi no Katlakalna, 2012.g.<br>Avots: panoramio.com, telefontubbie
Sarkanā kvadrāta bijušie korpusi

1924. gadā kādreizējās Blieķu muižas teritorijā tika dibināts uzņēmums a/s "Baltic India Rubber Company Quadrat". Uzņēmums ražoja gumijas apavus, velosipēdu riepas, kameras un citus gumijas izstrādājumus. 20.gs. 30-tajos gados tā bija lielākā gumijas izstrādājumu fabrika Latvijas teritorijā.

1940. gadā uzņēmums tika pārdēvēts par “Sarkanais kvadrāts”. 1974. gadā tika izveidota ražošanas apvienība “Sarkanais kvadrāts”, kas apvienoja rūpnīcas “Sarkanais kvadrāts”, “Meteors” un “Varonis”. Apvienības ietvaros katram uzņēmumam bija sava specializācija – “Sarkanais kvadrāts”, kas nodarbojās ar gumijas apavu un gumijas tehnisko izstrādājumu ražošanu. 1976. gadā apvienība apbalvota ar Darba Sarkanā Karoga ordeni. 1986. gadā tika saražoti 15.2 miljoni pāru gumijas apavu.

Sarkanā kvadrāta bijušie korpusi no promenādes
Sarkanā kvadrāta bijušie
korpusi no promenādes

Apvienībai bija arī attīstīta sociālā sfēra - tika uzcelti 2 bērnu dārzi, klubs, kā arī darbojās divas atpūtas bāzes. 1990. gadā rūpnīca kļuva par nomas uzņēmumu. 1992. gadā pārtop par akciju sabiedrību "Kvadrāts". 1998. gada nogalē uzņēmums tika restrukturizēts izveidojot četras jaunas patstāvīgas akciju sabiedrības – Baltijas apavu fabrika (BAF), Baltijas gumijas fabrika (BGF), Servi Ko un a/s Kvadrāts, kam tika samazināts pamatkapitāls. 1999. gadā a/s "Kvadrāts" tika likvidēta.

Adrese: Maskavas iela 322.

Ārējās saites:
Kvadrāts (uzņēmums) Vikipēdijā;
Sarkanā kvadrāta pēctecis gumijniekus neražo (db.lv, 07.12.2011).


Linu audeklu manufaktūra | Mūzikas instrumentu fabrika
Porcelāna un fajansa fabrika | Sarkanais kvadrātsKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)