VEF kultūras pils
VEF kultūras pils |
VEF kultūras pils ēka celta laika posmā no 1951. gada līdz 1960. gadam pēc arhitekta Nikolaja Semencova projekta. 1960. gada 27. janvārī VEF Kultūras pils tika atklāta. Pēc uzcelšanas ēka tika nodota VEF – vienam no lielākajiem rūpniecības uzņēmumiem toreiz Latvijā. Līdz pat 1992. gadam VEF nodrošināja Kultūras pils saimniecisko darbību, finansēja materiāli tehnisko bāzi un apkalpojošā un tehniskā personāla atalgojumu. Nākamos desmit gadus Kultūras pils darbojās uz pašfinansējuma pamata, bet kopš 2002. gada atrodas RD IKSD Kultūras pārvaldes pakļautībā.
Laikā, kad VEF Kultūras pils darbību atbalstīja rūpnīca, kultūras centram tika piešķirts nosaukums Kultūras un tehnikas pils, jo visi jaunākie tehnoloģiskie sasniegumi tika prezentēti un izstādīti Kultūras pils telpās. VEF Kultūras pils ir bijusi un ir lielākā kultūras iestāde Latvijā, kur pašlaik darbojas 48 dažādi kolektīvi. Tā ir kultūras iestāde, uz kuras skatuves spēlējuši visi Latvijas profesionālie teātri, telpās notikuši dažādi forumi, kongresi un izstādes.
VEF Kultūras pils iekļauta valsts nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā ar 8697.numuru. Iekšējais plānojums un piecu telpu interjera apdare ir valsts nozīmes mākslas piemineklis, jo tā atspoguļo Padomju laikam raksturīgo estētiku, gan arhitektoniski mākslinieciskās kvalitātes. VEF kultūras pils ir Teikas apkaimes galvenais kultūrvēsturiskais objekts.
Lēmumu par VEF kultūras pils atjaunošanu Rīgas dome pieņēma jau 2010. gadā, jo kapitālais remonts ēkā nav veikt kopš tās uzcelšanas. 2014. gadā VEF Kultūras pils atrodas kritiskā tehniskā stāvoklī un ir plānots pils rekonstrukcijas darbus pabeigt līdz 2017. gada pavasarim. VEF Kultūras pils rekonstrukcijas tehnisko projektu izstrādājis arhitektu birojs Graf X. Kopējās darbu izmaksas tiek lēstas 13 miljoni eiro.
Pievienot komentāru
Privātuma politika satur informāciju par Jūsu datu izmantošanu portālā Cita Rīga. Pievienojot komentāru, Jūs piekrītat, ka saprotat portāla privātuma politiku:
- Jūsu vārds, pilsēta, valsts, novads un komentārs būs publiski pieejams.
- Bez minētas informācijas, arī cita informācija par Jūsu komentāru tiek saglabāta:
- Jūsu IP adrese (netiek parādīta),
- Komentāra pievienošanas datums un laiks (parādīts).
- Jūsu e-pasta adrese nebūs publiski pieejama. Tā tiek ievākta divu iemeslu dēļ:
- Administratīvajiem nolūkiem, ja vajadzēs ar Jums sazināties.
- Informēt Jūs par jaunajiem komentāriem, ja Jūs parakstījāties.
- Jūsu interneta pārlūks saglabās papildus cookie failus. Tas ir nepieciešams, lai atcerētos Jūsu ievadīto informāciju. Ar laiku cookie faili tiks izdzēsti automātiski.
Privātuma politika var mainīties jebkurā laikā bez brīdinājuma.
Portāla lietošanas noteikumi satur komentāru pievienošanas noteikumus portālā Cita Rīga. Pievienojot komentāru, Jūs piekrītat šiem noteikumiem:
- Kaut arī administrators cenšas pārbaudīt visus komentārus, nav iespējams operatīvi pārbaudīt visus komentārus.
- Visi komentāri satur tikai komentāru autoru viedokli, bet ne portāla Cita Rīga autoru vai administratoru viedokli.
- Jūs piekritāt nepublicēt komentāros jebkāda veida apmelojošu, nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, pornogrāfisku, naidu kurinošu vai privāto dzīvi aizskarošo informāciju.
- Portāla administratoram ir tiesības rediģēt, pārvietot vai dzēst komentārus, ja tie neatbilst šiem portāla lietošanas noteikumiem.
Noteikumu neievērošanas dēļ lietotājam var būt limitēta iespēja pievienot komentārus portālā.
Noteikumi var mainīties jebkurā laikā bez brīdinājuma.
Komentāri