Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija

Latvijas Mūzikas akadēmija, 13.10.2013
Latvijas Mūzikas akadēmija

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija dibināta 1919. gada 20. augustā, bet oficiāli atklāta 1920. gada 11. janvārī kā Latvijas Konservatorija. Tās pirmais rektors bija komponists Jāzeps Vītols. Tā tika dibināta kā klasiska tipa mūzikas mācību iestāde, par paraugu ņemot Pēterburgas konservatoriju. Pēc 2. Pasaules kara Latvijas Konservatorija tika iekļauta padomju mūzikas izglītības sistēmā. 20. gs. 60-tajos gados nedaudz pieejamāki kļuva mūzikas jaunumi pasaulē un iespēja koncertēt ārpus Padomju Savienības.

Latvijas Mūzikas akadēmija, 13.10.2013
Latvijas Mūzikas akadēmija

Savu tagadējo nosaukumu tā ieguva tikai 1991. gadā. Akadēmija īsteno profesionālās bakalaura, akadēmiskās un profesionālās maģistra studiju programmas mūzikā un skatuves mākslā, pedagogu izglītībā un doktora studiju programmas mūzikas vēsturē un teorijā, kā arī nodarbojas ar zinātni, pētniecību un māksliniecisko jaunradi. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija ir vienīgā Mūzikas augstskola Latvijā.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ēka celta 1875. gadā pēc Jāņa Frīdriha Baumaņa projekta Aleksandra zēnu ģimnāzijai. Adrese: Kr. Barona ielā 1.Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)