Hidrometeoroloģisko aparātu rūpnīca | Russobalt | Rīgas piensaimnieks Tekstilkombināts „Saule”

Krievu – Baltijas vagonu fabrika (Russobalt)

Vagonu fabrikas bijušie korpusi, 12.10.2013
Vagonu fabrikas bijušie korpusi

Krievu-Baltijas vagonu fabrika jeb „Russobalt” bija viens no lielākajiem un modernākajiem uzņēmumiem Krievijā, kas dibināts 1869. gadā Rīgā. Sākotnēji uzņēmums piederēja vācu – beļģu firmai, kas bija bāzēta Ķelnē un saņēma pasūtījumu būvēt dzelzceļa vagonus dzelzceļa līnijai – Rīga-Daugavpils. Lai nebūtu jāmaksā muitas nodeva, uzņēmēji Rīgā nodibināja filiāli, kas no importētām detaļām montēja vagonus uz vietas. Dažus gadus vēlāk uzņēmums no filiāles kļuva par neatkarīgu uzņēmumu a/s „Krievu – Baltijas vagonu rūpnīcu”. 19.gs. beigās uzņēmumam pievienojās arī vietējie krievu uzņēmēji, tas kļuva par neatkarīgu uzņēmumu no vācu – beļģu firmas. No 1906. gada uzņēmums ietilpa Viskrievijas sindikātā „Prodvagon”.

Vagonu fabrikas bijušie korpusi, 12.10.2013
Vagonu fabrikas bijušie korpusi

1908. gadā paralēli vilcienu vagoniem sāka ražot arī automašīnas. Līdz 1914. gadam „Russobalt” automašīnas piedalījās sacensībās un izstādes. Krievu-Baltijas vagonu fabrika bija pirmais vagonbūves un autobūves komplekss Krievijā. Uzņēmumā tika ražoti: preču un pasažieru vilcienu vagoni, tramvaji, kara tehnika, iekšdedzes dzinēji un citas tehniskās iekārtas.

1. Pasaules kara laikā uzņēmuma iekārtas evakuētas uz Krievijas vidieni, pēc tam uzņēmums Rīgā darbu vairāk neatsāka, bet „Russobalt” telpās tagad darbojas uzņēmums Rīgas piensaimnieks. Adrese: Valmieras ielā 2.


Hidrometeoroloģisko aparātu rūpnīca | Russobalt | Rīgas piensaimnieks Tekstilkombināts „Saule”Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls