Vēsture Arhitektūra Parks Kultūra Rūpniecība Infrastruktūra

Imantas arhitektūra

Imantas arhitektūra
Imantas arhitektūra

Imantu neraksturīgi Rīgai veido pieci mikrorajoni, lai gan Rīgā ir tradīcija mikrorajonus saukt skanīgos vārdus (piemēram, Vecmīlgrāvī ir Rīnūži un Ziemeļblāzma). Katru Imantas mikrorajonu veido no 5 — 6 ap centrālo pagalmu izvietotas dzīvojamo ēku grupas. Kā visas apkaimes centrālais objekts tiek akcentēts Anniņmuižas parks, ko puslokā ietver bulvāra loks ar Imantas dzīvojamo rajonu. Katras šīs apkaimes mikrorajona tirdzniecības un sabiedriskais centrs ir veidots pēc individuāla projekta, bet tie visi atrodas ap parku.

Imantas mazstāvu apbūves piemērs, 11.10.2014
Imantas mazstāvu
apbūves piemērs

Mikrorajona “Imanta 1” nosaukums ir sastopams tikai no 20.gs. 70-gadiem, bet līdz tam laika vieta bija pazīstama kā Imantciems. Šī teritorija ir senākā Imantas apbūves daļa, kas izveidota 20.gs. 20-gados un ko raksturo arhitektoniskā dažādība un nelielas vienstāvu vai divstāvu mājas. Šī Imantas daļa visvairāk atšķiras no pārējām tieši ar savu arhitektonisko dažādību.

Pārējos Imantas mikrorajonos dominē daudzstāvu apbūve, un kā viena no Imantas vizītkartēm ir 602. sērijas mājas. Tās ir visbiežāk sastopamās tipveida mājas Rīgā. Šis sērijas mājas ir deviņstāvu lielpaneļu ēkas, kuru nesošās konstrukcijas veido keramzītbetona sienu paneļi un dzelzsbetona pārseguma plātnes. 602. sērijas ēkas celta no 20.gs. 70-to gadu vidus līdz 80-to gadu sākumam, kad to būvniecību nomainīja 119.sērijas ēkas.

Imantas 602.sērijas ēkas, 06.09.2014
Imantas 602.sērijas ēkas

Tāpat Imantā ir sastopamas arī 467. un 464. sērijas nami. 467. sērijas nami tika celti 20.gs. 70-tajos un 80-tajos gados. Šis sērijas ēkas ir līdzīgas 602.sērijas ēkām. Abas konstrukcijas un plānojuma ziņā būtiski neatšķiras – ja neņem vērā, ka 467.sērija ir nedaudz jaunāka un tās ēku fasāde ir mazliet citādāka. Atšķirībā no citām paneļu mājām, 467.sērijas 9 stāvu lielpaneļu ēku ārsienas var būt dekorētas ar krāsainām flīzēm vai apmestas ar akmens šķembām.

464. sērijas nami saukti arī par “lietuviešu projektu” sākti celt jau 20.gs. 60-to gadu sākumā. Tās it piecstāvu ēkas, kas tika būvētas no betona paneļiem ar ģipšbetona starpsienām.

Imantas projekts “Solaris”, 06.10.2014
Imantas projekts “Solaris”

Tomēr Imantā neatrodas tikai padomju laika apbūve. Imantā ir realizēti arī vairāki vērienīgi projekti pēc neatkarības atgūšanas. Projektā “Metropolia”, kas atrodas Anniņmuižas bulvārī, ir uzceltas piecas 18 stāvu dzīvojamās mājas. Kompleksu ir projektējis arhitektu birojs SIA “Kubs”. Dumbrāju ielā 31 ir realizēts projekts “Solaris”, ko veido divas 22 stāvus augstas ēkas iežogotā teritorijā, kuras kopējā platība ir 3,2 ha. Slokas un Kleistu ielas krustojumā ir realizēts projekts “Imantas pērle”, ko veido ēka ar diviem korpusiem. Blakus mājai izvietots bērnu rotaļu laukums un izveidoti apstādījumi. Tie ir tikai daži no jaunajiem projektiem, kas realizēti Imantā.Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)