Vēsture Baznīcas Kultūra Medicīna
Arhitektūra Rūpniecība Infrastruktūra Zaļā zona

Svētās Trijādības pareizticīgo katedrāle

Svētās Trijādības pareizticīgo katedrāle<br>Avots: urbancentre.net, Ikars Kublins
Adrese: Krišjāņa Barona iela 126, Rīga
Uzcelta: 1907. gadā
Konfesija: Pareizticība
Stils: Krievu-bizantiešu stils
Mājaslapa: pareizticiba.lv

Rīgas Svētās Trijādības katedrāle atrodas Rīgas Sv. Trijādības – Sergija sieviešu klostera teritorijā. 1891. gadā šeit atradās neliela patversme meitenēm un gados vecām sievietēm. 1901. gadā tā tika pārveidota par sieviešu klosteri.

1902. gadā sākās katedrāles celtniecība, kam Krievijas imperators Nikolajs II no valsts kases atvēlēja 75 000 rubļus, bet ar šiem līdzekļiem bija par maz. Visās Krievijas baznīcās tika izsludināta ziedojumu vākšanas kampaņa, lai būtu iespējams celtniecību pabeigt. Līdzekļi tika savākti, gan no ziedojumiem baznīcās, gan turīgo Latvijas krievu tirgotāju individuālajiem ziedojumiem. 1907. gadā katedrāle tika iesvētīta par godu Svētajai Trijādībai. Tā celta pēc Konstantīna Pēkšēna un Aleksandra Vanaga projekta. Tas ir viens no iespaidīgākajiem un varenākajiem pareizticīgo dievnamiem Latvijā, kura arhitektūrā dominē daudzveidīgi krievu-bizantiešu stila motīvi.

Svētās Trijādības pareizticīgo katedrāle<br>Avots: panoramio.com, Jelena R.
Svētās Trijādības katedrāle

Baznīcai ir dāvinātas daudz ikonas no visas Krievijas, skaistu ikonostasu krievu-bizantiešu stilā ir izgatavojis mākslinieks A.P. Barišņikovs. Šeit atrodas arī ikonostass, kuru 20.gs. sākumā Nikolajs II dāvināja Lībavas (tag. Liepājas) sv. Nikolaja Jūras katedrālei, vairākas senas relikvijas no Rīgas svētā Aleksija klostera, Tolgas Dievmātes ikona, kā arī citas relikvijas.

Svētās Trijādības pareizticīgā katedrāle
Svētās Trijādības pareizticīgo katedrāle. 2002.g.<br>Foto: J. Sedols Svētās Trijādības pareizticīgo katedrāle. 2009.g.<br>Foto: M.Strīķis Svētās Trijādības pareizticīgo katedrāle. 2009.g.<br>Foto: M.Strīķis
Svētās Trijādības katedrāle Svētās Trijādības katedrāle Svētās Trijādības katedrāle
Ārējās saites
Karte


Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls