Vēsture Baznīca Arhitektūra Rūpniecība Infrastruktūra Tirdzniecība

Centība | Daiļrade | Džutas manufaktūra | Rīgas Miesnieks | Rīgas TEC-1

Rīgas TEC-1

Rīgas TEC-1 vecais korpuss. 2007.g.<br>Avots: ru.wikipedia.org, Smig
Rīgas TEC-1 vecais korpuss

Adrese: Viskaļu iela 16. „Rīgas TEC-1” jeb Rīgas pirmā termoelektrocentrāle tika uzcelta laikā no 1954. līdz 1958. gadam. Celtnes arhitektūrā saskatāms tipisks padomju laika fenomens - apvienotas „kopīgās padomju tautas” vērtības ar latvisko. Tāpēc TEC fasādēs redzama latviskā ornamenta stilizācija.

Rīgas TEC-1 vecais korpuss. 2011.g.
Rīgas TEC-1 vecais korpuss

Līdz Pļaviņu hidroelektrostacijas uzbūvēšanai tā bija lielākā Latvijas elektrostacija. Sākotnēji elektrostacijas iekārtas bija paredzētas kurināšanai ar kūdru, bet vēlāk tās tika pielāgotas dabasgāzes un mazuta kurināšanai.

2003. gada 30. jūnijā tika parakstīts līgums par Latvenergo ražotnes TEC-1 rekonstrukcijas projekta realizāciju. 2004. gada 19. aprīlī tika iemūrēts svinīgais pamatakmens. Rekonstrukcijas darbi tika pabeigti 2005. gada novembrī.

Rīgas TEC-1 jaunais korpuss. 2007.g.<br>Avots: ru.wikipedia.org, Smig
Rīgas TEC-1 jaunais korpuss

Rekonstruētā elektrostacija kā galveno kurināmo izmanto dabasgāzi, savukārt kā rezerves kurināmais ir paredzēta dīzeļdegviela. Tagad elektrostacija ir aprīkota ar divām gāzes turbīnām un vienu tvaika turbīnu, kā arī 3 ūdens sildāmajiem katliem. Rīgas TEC-1 darbojas koģenerācijas režīmā, vienlaikus ražojot gan siltumenerģiju, gan elektroenerģiju. Pašreizējā uzstādītā elektriskā jauda ir 144 MW, siltuma jauda ir 490 MW. Rīgas TEC-1 saražoto elektroenerģiju nodod Latvijas elektropārvades sistēmas 110 un 330 kilovoltu tīklos, savukārt saražoto siltumu realizē Rīgas siltumapgādes uzņēmuma "Rīgas Siltums" tīklā.

Rīgas TEC-1 bildes
Rīgas TEC-1. 2010.g.<br>Avots: panoramio.com, alinco_fan Rīgas TEC-1. 2009.g.Foto: Олег Малахов Rīgas TEC-1. 2010.g.<br>Avots: panoramio.com, alinco_fan
Rīgas TEC-1
Avots: panoramio.com, alinco_fan
Rīgas TEC-1
Foto: Олег Малахов
Rīgas TEC-1
Avots: panoramio.com, alinco_fan

Centība | Daiļrade | Džutas manufaktūra | Rīgas Miesnieks | Rīgas TEC-1Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)