Rūpniecība Avotos

Rīgas eksperimentālā hidrometeoroloģisko aparātu rūpnīca

Rīgas eksperimentālā hidrometeoroloģisko aparātu rūpnīca
Adrese: Lāčplēša iela 87
Dibināts: 1945. gadā
Joma: Mērīšanas iekārtu ražošana
Statuss: Likvidēts 1996. gadā
Mājaslapa:

1945. gadā dibināta hidrometeoroloģisko aparātu rūpnīca ražoja dažādu tehniski sarežģītus hidrometeoroloģisko aparātu veidus, t.sk. produkciju militārajiem nolūkiem.

Krievu – Baltijas vagonu fabrika („Russobalt”)

Krievu – Baltijas vagonu fabrika („Russobalt”)
Adrese: Valmieras iela 2
Dibināts: 1869. gadā
Joma: Mašīnbūve
Statuss: 1915. gadā evakuēja uz Krieviju
Mājaslapa:

Krievu-Baltijas vagonu fabrika jeb „Russobalt” bija viens no lielākajiem un modernākajiem mašīnbūves uzņēmumiem Krievijas Impērijā, kas sākumā ražoja dzelzceļa preču un pasažieru vagonus, taču vēlāk arī automašīnas, lidmašīnas un citu tehniku.

„Rīgas piensaimnieks”

„Rīgas piensaimnieks”
Adrese: Valmieras iela 2
Dibināts: 1928. gadā
Joma: Piena produktu ražošana
Statuss: 2019. gadā pievienots Rīgas piena kombinātam
Mājaslapa: www.foodunion.lv

„Rīgas piensaimnieks” bija viens no lielākajiem piena produktu ražotājiem Latvijā. Uzņēmums ir dibināts 1993. gadā. Tā pazīstamākie produkti bija biezpiena sieriņš „Kārums" un kausētie sieri „Dzintars”. Ar zīmolu „Kārums” tika pārdots piens, kefīrs, biezpiens, krējums, sviests, jogurts, deserti, svaigie sieri. 2020. gadā uzņēmums ir apvienots ar AS „Rīgas piena kombinātu”.

Tekstilkombināts „Saule”

Tekstilkombināts „Saule”
Adrese: Bruņinieku ielā 106
Dibināts: 1963. gada 5. jūnijā
Joma: Tekstilizstrādājumu ražošana
Statuss: Darbojas kā SIA „Klippan Saule“
Mājaslapa: www.klippansaule.lv

Tekstilkombināts „Saule” specializējās tekstilgalantērijas izstrādājumu ražošanā no vilnas un pusvilnas dzijām. Savu produkciju kombināts realizēja visās Padomju Savienības republikās, kā arī eksportēja uz Poliju, Kubu un Mongoliju. Kopš 1997. gada kombināta teritorijā darbojas SIA „Klippan Saule”, kas ražo pledus, segas, pārklājus, dziju, vilnas kārsumu un pončo no Jaunzēlandes vilnas.

Autoserviss

Vagonu ielā atradās arī viena no LPRS Sadzīves pakalpojumu ministrijas specializētā individuālo īpašnieku vieglo automobiļu tehniskās apkalpošanas un remonta apvienības „Autoserviss” filiālēm, kas bija dibināta 1967. gadā. Šī stacija, tāpat kā 7 citas stacijas, bija specializējusies atsevišķu marku automašīnu tehniskajā apkalpošanā un remonta darbos. Pašlaik šeit atrodas dažādi uzņēmumi, tai skaitā autoservisi.Komentāri

Pašlaik mēs veicam komentāru apkopi.