Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīca

Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīca, 21.08.2010<br>Avots: panoramio.com, vipe
Vissvētākās Trīsvienības
Romas katoļu baznīca

Baznīca atrodas A. Deglava ielā 63. Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīca ir pirmais jaunais katoļu dievnams Rīgā, kas uzcelts pēc vairāk kā piecdesmit gadu pārtraukuma. Baznīcas būvniecība tika uzsākta 2000. gadā par godu Kristus piedzimšanai, bet pabeigta 2006.gadā.

Baznīcai ir neliels priekšlaukums, kas ir atvērts pret dienvidiem. Baznīcai ir kantaina forma, kas sasaucas ar blakus esošās jaunās arhitektūras vienkāršību. Baznīcas spirālveidīgi augšup kāpjošās slīpās jumta plaknes veido vienu no jaunajiem Purvciema lokālā centra silueta papildinājumiem. Ēkas vertikālo dominanti veido augsts tornis ar zeltītu metāla krustu. Ēkas ārsienām ir māla tonī krāsots apmetums. Jumta skārdam spirālveida gofrējums.

Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīca, 21.08.2010<br>Avots: panoramio.com, vipe
Trīsvienības
katoļu baznīca

Visas slīpnes un vertikāles tiecas augšup uz debesīm, ēkai tikpat kā nav horizontālo līniju. Baznīcas ideja ir plūstoša, augšupejoša telpa. To izveido gaisma no augšas. Lieli trīsstūrveida logi atrodas zāles augšējā daļā pie griestiem. Tieša, dabīgā logu gaisma mijās ar izkliedētu, kas atstarojās platās palodzēs un izgaismo centrālā joma griestus. Baznīcas sānu joms sākās pirmā stāva ieejas vestibilā un ved augšup kā slīpa plakne.

Altāris ir augšupejošā gājiena galā. Tas ir asimetrisks, centrālā joma augstākajā daļā. Altāra spilgtākais elements ir milzīga eļļas glezna 6 m plata un 10 m augsta. Aiz tās atrodas divas sakristejas. Virs sānu altāra uz balkona atrodas ērģeles un vieta korim. Uzeja uz trešo stāvu, uz balkonu sākās kā slīpa plakne zāles priekšējā daļā. Torņa augšējā daļā ir iebūvēti zvani.

Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīca, 21.08.2010<br>Avots: panoramio.com, vipe
Trīsvienības
katoļu baznīca

Baznīcas zāle ar 312 vietām atrodas 2.stāvā. Zālei ir 8 m plats centrālais joms un 4,6 m plati sānu jomi. Baznīcas zāles centrālā joma augstākās daļas augstums ir 11,80 metri. Uz balkoniem ir 82 vietas. Solus zālē plānots izvietot trijās asimetriskās joslās. Blakus aizmugurējam solam ir abi biktskrēsli.

Ēkas zemes stāva līmenī ir baznīcas ieejas vestibils, katehētu zāle, priesteru dzīvokļi, grāmatu galds un draudzes sanāksmju telpas.

Pasūtītājs ir Romas katoļu baznīcas Rīgas Metropolija – kardināls Jānis Pujats. Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcas Rīgā tehnisko projektu 2000. g. ir izstrādājis arhitektūras birojs SIA "Uģis Šēnbergs, arhitekts" – arhitekti Uģis Šēnbergs, Vita Balode, Zigurds Greivulis, Zigmars Jauja, Edmunds Rimkus un Māra Šēnberga. Būvkonstrukciju projektu izstrādāja SIA "BKB". Būvniecību veica būvfirmas – SIA"Irbe" un SIA"Brasla 98". Baznīcas iekštelpas projektēja – SIA “Uģis Šēnbergs, arhitekts”, bet altārgleznu gleznoja mākslinieks Ēriks Pudzēns.

Ārējās saites

Video

Avots: youtube.com, Vertikāle, Vissvētākās Trīsvienības baznīcas konsekrēšana, 28.03.2017.


Komentāri (1)

Aļisa(Rīga, Latvija)

Labdien, vai ir iespēja saņemt bērna kristīšanas apliecību no arhiva?

(Рига, Rīga, Latvija)

Labdien, biedrība Cita Rīga nav baznīca vai kāda cita institūcija, kas pieminēta mājaslapā, diemžēl nevaram atbildēt.

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls