A - L | M - V

Iļģuciema ielu katalogs: M - V

Motoru iela
Motoru iela

Motoru iela robežojas ar Daugavgrīvas, Balto un Stūres ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos Motoru iela minēta jau 1935. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

Olaines iela robežojas ar Balto un Bēnes ielu. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos tā minēta jau 1898. gadā ar savu tagadējo nosaukumu (Олайская улица), kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Iela ir nosaukta par godu Olaines apkaimei, kas vēlāk pārtapa par pilsētu.

Palangas iela
Palangas iela

Palangas iela robežojas ar Garo, Cementa un Spilves ielām. Ielas nosaukums ir palicis nemainīgs kopš 1889. gada, kad tā pirmo reizi tika minēta Rīgas ielu sarakstos (Палангенская улица).

Reņģes iela robežojas ar Lilijas un Riekstu ielām. Pirmo reizi Rīgas ielas sarakstos tā paradās jau 1898. gadā ar nosaukumu Reņģu iela (Рингенская улица). 1923. gadā iela tika pārsaukta par Reņģes ielu. Turpmākajos gados ielas nosaukums vairs nav mainījies.

Riekstu iela
Riekstu iela

Riekstu iela robežojas ar Dzirciema, Šauļu, Reņģes, Bēnes un Balto ielu. Riekstu iela pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos minēta 1868. gadā ar nosaukumu Jaunā iela. 1885. gadā iela tika pārsaukta par Riekstu ielu (Ореховая улица). Šis nosaukums laika gaitā vairāk nav mainījies.

Saulgožu iela
Saulgožu iela

Saulgožu iela robežojas ar Dāvida, Skujenes, Grīvas un Buļļu ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos Saulgožu iela minēta 1889. gadā ar nosaukumu Šulcmuižas iela (Шульценгофская улица). 1938. gadā, ielu nosaukumu latviskošanas laikā, ielas tika pārsaukta par Saulgožu ielu. Vācu okupācijas laikā tā atguva Šulcmuižas ielas nosaukumu (Schulzenhöfsche Straße), bet 1944. gadā tā atkal tika nosaukta par Saulgožu ielu. Ielas nosaukums laika gaitā vairāk nav mainījies. Šulcmuiža līdz mūsdienām nav saglabājusies. Tā bija neliela muižiņa Imantā, Šķērsielas tuvumā.

Skujenes iela
Skujenes iela

Skujenes iela robežojas ar Iļģuciema, Dāvida un Saulgožu ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos Skujenes iela minēta 1889. gadā ar nosaukumu Sasmakas iela (Сассмакенская улица). 1936. gadā iela ieguva Skujenes ielas vārdu. Vācu okupācijas laikā tās nosaukums atkal bija Sasmakas iela. 1944. gadā tā atguva Skujenes ielas nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

Spilves iela
Spilves iela

Spilves iela robežojas ar Buļļu, Skodas, Palangas, Dzirciema, Balto un Lidoņu ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos tā minēta 1932. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Iela nosaukta par godu Spilves pļavām, kuras atradās ielas tuvumā. Spilves pļavas ir purvains līdzenums Rīgas pilsētas ZR daļā starp Nordeķu- Kalnciema un Bolderājas- Priedaines kāpu grēdām.

Stūres iela
Stūres iela

Stūres iela robežojas ar Lidoņu un Motoru ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos tā minēta 1935. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies.

Šauļu iela robežojas tikai ar Riekstu ielu un ir viena no apkaimes īsākajām ielām. Iela pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos minēta jau 1889. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies.

Skodas iela robežojas ar Spilves ielu. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos tā minēta 1923. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies.

Vaidelotes iela
Vaidelotes iela

Vaidelotes iela robežojas ar Grīvas un Dzirciema ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos tā minēta 1935. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies.

Vērdiņu iela robežojas ar Grīvas un Iļģuciema ielām. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos tā minēta 1935. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies.

A - L | M - VKomentāri (1)

Pilnīgas muļķības par Olaines ielu!!!!!!!!!!!!

Olaine ir pilsēta tikai no 1967.gada.

Olaines iela ir Iļģuciemā kopš 1898.gada un esot nosaukta ....Iela ir nosaukta par godu Olaines pilsētai.

Kur te loģika?

Loģika kaut tajā, ka Olaines apkaime pastāvēja ilgi pirms 1967.gada, kad tā ieguva pilsētas tiesības.

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)