Medicīnas iestādes Brasā

Dzemdību nams

Rīgas Dzemdību nams, 10.10.2012.
Rīgas Dzemdību nams

Adrese: Miera iela 45. No 1866. gada līdz 1.pasaules karam šajā vietā atradās diakonistu māsu skola, un vēlāk privātā slimnīca.

Rīgas pilsētas Dzemdību nams dibināts 1946. gadā. Sākotnēji tur bija tikai 56 gultas vietas. 1955. gadā Dzemdību namā bija jau 220 gultas vietu. 1978. gadā tika uzcelts Dzemdību nama jaunais korpuss, kas atbilda visām tā laika prasībām un gultas vietu skaits palielinājās līdz 350 vietām.

Rīgas Dzemdību nams, 10.10.2012.
Rīgas Dzemdību nams

20.gs. 80-tajos gados Dzemdību namā bija– specializētā nodaļa priekšlaicīgām dzemdībām, intensīvās terapijas palātas, 9 dzemdību zāles, 4 operāciju zāles, divas laboratorijas, kā arī aptieka.

Rīgas Dzemdību nams ir lielākā dzemdību palīdzības iestāde Latvijā. Dzemdību namā šobrīd ir ambulatorā daļa, dienas stacionārs, grūtnieču aprūpes nodaļa, grūtniecības pataloģiju nodaļa, uzņemšanas nodaļa, anestēzijas nodaļa un operāciju bloks, 3 dzemdību nodaļas, uzņemšanas nodaļa un intensīvās aprūpes nodaļa.

https://www.tvnet.lv/7648799/legendarajam-rigas-dzemdibu-namam-75-gadi-vesture-un-interesanti-fakti?fbclid=IwAR03Kigr_jDg9J1dkiycCfSrwCcpjL1Hf0QnrQ6LINS_5wHPxBVNRyNTpos

Kara hospitālis

Kara hospitālis, 13.10.2012.
Kara hospitālis

Adrese: Hospitāļu iela 55. Rīgas Kara hospitālis ir viens no vecākajiem un lielākajiem kara hospitāļiem Austrumeiropā. Tas tika atklāts jau 1754. gadā. 19.gs. sākumā tas kļuva par vienu no lielākajiem kara hospitāļiem visā Krievijas impērijā. Tā bija divstāvu mūra ēka, kas celta pēc arhitekta A. Štauberta un inženiera J. Vites projekta, atklāta 1835. gadā. No vairākiem korpusiem sastāvošā celtne aizņem gandrīz vai pusi no slimnīcas pagalma, un veido „U” veida formu. Ēkai ir kanoniskas klasicisma formas, kas ideāli atbilda 19.gs. medicīnas prasībām. 19.gs. beigās un 20. sākumā slimnīcas teritorijā uzceltas vairākas jaunas ēkas.

Kara hospitāļa Padomju laika piebūve, 13.10.2012.
Kara hospitāļa
Padomju laika piebūve

Kara hospitālī strādājuši arī sava laika labākie speciālisti, piemēram, O. Hūns - slavens vācbaltiešu ārsts un vēsturnieks. 1800. gada 27. novembrī O. Hūns paveica pirmo baku vakcināciju Krievijā, izmantojot angļu ārsta E.Dženera vakcinācijas metodi. K. Bērs, Igaunijā dzimis vācbaltiešu zinātnieks, kas pierādīja, ka embrionālās attīstības gaita vienveidīgās šūnas pamazām kļūst daudzveidīgas. N. Pirogovs, kas lika pamatus lika pamatus jaunai zinātnei - topogrāfiskajai anatomijai, un daudzi citi.

Nozīmīgākā iestāde, kas atrodas bijušajā Rīgas Kara hospitālī, ir Rīgas Ātrās palīdzības stacija, kas dibināta jau 1904. gadā. Rīgas Ātrās palīdzības stacija savā laikā tika atzīta par vislabāk organizēto ātrās neatliekamās palīdzības dienestu pasaulē, jo brigāde notikumu vietā ieradās ne vēlāk kā 7 minūtes pēc izsaukuma. No 2009.gada 16.aprīļa Rīgas Ātrās medicīniskās palīdzības stacija iekļaujas vienotajā valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)