Vecdaugavas ielu katalogs

Vecdaugavas apkaimē vairāki ielu nosaukumi ir saistīti ar zvejniecību, ūdeni vai ar dažādām dabas parādībām un raksturo dzīvi pie ūdens. Gandrīz visām Vecdaugavas ielām dominē privātmāju vai mazstāvu daudzdzīvokļu namu apbūve.

Airu iela

Airu iela, 21.09.2022.
Airu iela

Airu iela ir viena no apkaimes centrālajām ielām un stiepjas paralēli Atlantijas ielai. Airu iela sākas krustojumā ar Vecdaugavas ielu, krustojas ar Plekstes, Aļģu, Skanstnieku un Palejas ielu, un saplūst ar Vecāķu prospektu. Iela ierīkota 20. gadsimta 60. gadu sākumā. Sākuma posmā galvenokārt individuālā apbūve, aiz ielas lauzuma, pie ceļa uz Skanstniekiem, bijušās ekspedīcijas zvejas pārvaldes – divdzīvoklu un divstāvu četrdzīvokļu apbūve, aiz Palejas ielas (3.ciemats) divstāvu daudzdzīvokļu nami. Airu ielas garums ir 2061 metri.

Ielas sākumā bija izbūvēts Zvejniecības "9. maijs" stadions, tagad tas ir Alberta Šeibeļa stadions, ko nosauca pirmskara Latvijas futbola izlases kapteiņa Alberta Šeibeļa vārdā. Airu ielā 79a teritorijā atrodas valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis "Daugavgrīvas klosteris – viduslaiku nocietinājums". Airu ielā 69 atrodas vietējas nozīmes arheoloģiskais piemineklis "Baznīcas kalns – viduslaiku kapsēta". Līdz 90. gadu vidum šeit darbojās 217. bērnudārzs. Mājā Airu ielā 43 no 1958. gada daudzas vasaras pavadījusi latviešu dzejniece Mirdza Ķempe.

Aļģu iela

Aļģu iela, 21.09.2022.
Aļģu iela

Aļģu iela krustojas tikai ar Airu ielu kā perpendikulārs atzarojums un beidzas strupceļā. Aļģu ielas garums ir vien 54 metri un tā ir īsākā apkaimes iela. Iela izveidota 1961. gadā un laika gaitā saglabājusi sākotnējo nosaukumu. Aļģes (Algae) ir ūdens organismu grupa, kam piemīt spēja veikt fotosintēzi, aļģes ir galvenais organisko vielu ražotājas ūdenstilpēs.

Atlantijas iela

Atlantijas iela, 21.09.2022.
Atlantijas iela

Atlantijas iela ir viena no apkaimes centrālajām ielām. Tā sākas kā Meldru ielas turpinājums Vecmīlgrāvja apkaimē, bet Vecdaugavas apkaimē Atlantijas iela krustojas ar Laivinieku, Vecdaugavas, Ruduļu, Lietus, Krusas, Viesuļu, Plekstes un Ķīļu ielu un beidzas krustojumā ar Vecāķu prospektu. Pirmo reizi Rīgas sarakstos Atlantijas iela sastopama 1948. gadā ar nosaukumu Kapsētas iela, bet 1961. gadā tā pārdēvēta par Atlantijas ielu. Ielas kopējais garums ir 1968 metri. Atlantijas ielas nosaukums ir saistīts ar Tāljūras jeb Atlantijas okeāna ekspedīcijas zvejnieku ciematu, uz kuru tā veda.

Brīzes iela

Brīzes iela, 23.09.2022.
Brīzes iela

Brīzes iela savieno Krusas ielu un Vecāķu prospektu un kā turpinājums iestiepjas mežā, kur tuvāko gadu taps privātmāju apbūve. Brīzes iela izveidota 2008. gadā. Ielas garums ir 1400 metri.

Krusas iela

Krusas iela, 21.09.2022.
Krusas iela

Krusas iela sākas krustojumā ar Brīzes ielu un beidzas krustojumā ar Atlantijas ielu. Krusas iela izveidota 1961. gadā ar tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies. Ielas garums ir 262 metri.

Ķīļu iela

Ķīļu iela, 23.09.2022.
Ķīļu iela

Ķīļu iela savieno Atlantijas ielu un Viestura prospektu un krustojas ar Plekstes ielu. Ķīļu iela izveidota 1961. gadā ar tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainīts. Ķīļu ielas garums ir tikai 81 metrs.

Laivinieku iela

Laivinieku iela, 21.09.2022.
Laivinieku iela

Laivinieku iela sākas krustojumā ar Atlantijas ielu un beidzas strupceļā pie naftas termināliem, nekrustojoties ne ar vienu citu ielu. Tā izveidota 1997. gadā ar savu tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā vairāk nav mainījies. Atšķirībā no citām apkaimes ielām, Laivinieku ielai dominē industriālā apbūve. Tajā atrodas trīs naftas termināli – Laivinieku ielā 4 atrodas 1998. gadā atklātais SIA "Neste Latvija" Rīgas naftas produktu terminālis, Laivinieku ielā 7 atrodas SIA "Circle K" Rīgas naftas produktu terminālis un Laivinieku ielā 11 atrodas SIA "Naftimpeks" 2006. gadā atvērtais naftas produktu terminālis. Laivinieku iela robeža starp Vecmīlgrāvja un Vecdaugavas apkaimēs. Ielas garums ir 869 metri.

Lietus iela

Lietus iela, 21.09.2022.
Lietus iela

Lietus iela sākas strupceļā pie dzīvojamām mājām un beidzas krustojumā ar Atlantijas ielu. Tā izveidota 1961. gadā ar tagadējo nosaukumu, kas saglabājies līdz mūsdienām. Ielas garums ir 255 metri.

Palejas iela

Palejas iela, 21.09.2022.
Palejas iela

Palejas iela sākas krustojumā ar Vecāķu prospektu, šķērso Airu ielu un beidzas strupceļā pie Vecdaugavas attekas. Tā izveidota 1961. gadā ar tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies. Palejas ielas garums ir 109 metri. Ielas apbūvi veido divstāvu daudzdzīvokļu nami.

Plekstes iela

Plekstes iela, 21.09.2022.
Plekstes iela

Plekstes iela ir sadalīta divās daļās. Ielas pirmā daļa sākas krustojumā ar Vecāķu prospektu un beidzās krustojumā ar Ķīļu ielu. Šajā posmā ielas ir "lauzta" trajektorija, vienu reizi pagriežas par aptuveni 90 grādiem. Ielas otrā daļa savieno Atlantijas un Airu ielu. Plekstes iela ir izveidota 1961. gadā, un līdz mūsu dienām nosaukums nav mainīts. Ielas garums ir 371 metri. Eiropas plekste ir plekstzivs Eiropas piekrastes ūdeņos no Baltās jūras ziemeļos līdz Vidusjūrai un Melnajai jūrai dienvidos.

Ruduļu iela

Ruduļu iela, 21.09.2022.
Ruduļu iela

Ruduļu iela ir cilpveida, tā savienojas tikai ar Atlantijas ielu. Ruduļu iela izveidota 1961. gadā ar tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies. Ruduļu ielas garums ir 330 metri. Rudulis ir plaši izplatīta saldūdens zivs, kas sastopams Eiropā un Rietumāzijā.

Skanstnieku iela

Skanstnieku iela, 21.09.2022.
Skanstnieku iela

Skanstnieku iela sākas krustojumā ar Vecāķu prospektu, šķērso Airu ielu, tālāk tā iestiepjas Vecdaugavas dabas liegumā. Iela savu nosaukumu ieguva 2008. gadā. Ielas garums ir 857 metri. Nosaukums cēlies no Skanstnieku māju nosaukuma. Ielas galā atrodas valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis "Daugavgrīvas klosteris – viduslaiku nocietinājums" – kas bija pirmais Daugavgrīvas cietoksnis.

Vecāķu prospekts

Vecāķu prospekts, 23.09.2022.
Vecāķu prospekts

Vecāķu prospekts ir maģistrālā Rīgas iela, kas savieno Vecmīlgrāvja un Vecāķu apkaimes. Prospekts sākas Vecmīlgrāvja apkaimē krustojumā ar Emmas ielu, iet paralēli Rīgas–Skulte dzelzceļa līnijai un beidzas Vecāķu apkaimē, turpinoties kā Saulgriežu iela. Vecdaugavas apkaimē prospekts šķērso Brīzes, Plekstes, Ķīļu, Atlantijas, Skanstnieku, Palejas un Airu ielu.

Vecāķu prospekta pirmsākumi ir meklējami 1928. gadā, kad tika izveidota Vecāķu iela. 1961. gadā izveidoja Vecāķu prospektu, kur apvienoja Rīgas prospektu, Rīgas gatves daļu, Vecāķu šoseju un Vecāķu ielu. Vecāķu prospekta apbūvi veido pārsvarā individuālās dzīvojamās mājas. Vecāķu prospekts ir viena no garākām ielā Rīgā, tās kopējais garums ir 6093 metri.

Vecdaugavas iela

Vecdaugavas iela, 21.09.2022.
Vecdaugavas iela

Vecdaugavas iela sākas strupceļa pie meža, kur notiek intensīva privātmāju būve, šķērso Airu un Atlantijas ielu un beidzas strupceļā pie Vecdaugavas dabas lieguma. Vecdaugavas iela izveidota jau 1961. gadā ar savu tagadējo nosaukumu. 2008. gadā izveidots ielas pagarinājums pār Atlantijas ielu. Vecdaugavas ielas garums ir 381 metrs. Vecdaugavas ielas nosaukums saistīts ar Daugavas seno gultni – Vecdaugavu.

Viesuļu iela

Viesuļu iela, 21.09.2022.
Viesuļu iela

Viesuļu iela sākas strupceļā pie dzīvojamām mājām un beidzas krustojumā ar Atlantijas ielu. Viesuļu iela izveidota 1961. gadā ar tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies. Viesuļu ielas garums ir 268 metri.

Zibens iela

Zibens iela, 23.09.2022.
Zibens iela

Zibens iela realitātē ir meža ceļš un daļa no ielas eksistē tikai uz kartes. Iela sākas mežā krustojumā ar Brīzes ielu, šķērso Vecāķu prospektu netālu no tā krustojuma ar Atlantijas ielu un beidzas krustojumā ar Airu ielu. Ielas garums ir 276 metri. Zibens iela izveidota 2008. gadā. Ielai tuvāko gadu taps privātmāju apbūve.Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)