Vēsture Reliģija Geto Medicīna Parki Skolas
Piemiņas vietas Arhitektūra Rūpniecība Tirdzniecība Ielu katalogs Iedzīvotāji

A - G | I - L | M - R | S - Z
Maskavas forštates ielu katalogs: M - R

Maskavas iela
Maskavas iela

Maskavas iela ir senā Polockas jeb Maskavas jeb Jaunkrievu ceļa daļa pilsētas robežās. 18. gs. kartēs redzams Jaunkrievu ceļš, kas atzarojas pa kreisi no Jāņa dambja aiz pilsētas ārējiem nocietinājumiem. 1859. gadā iela oficiāli tika nosaukta par Maskavas ielu. 1861. gadā, pēc pilsētas vaļņu nojaukšanas, iela tika pagarināta līdz Kārļa baseinam. Līdz pat 1939. gadam Maskavas iela nepārtraukti tika pagarināta. 1938. gadā tā pārsaukta par Latgales ielu. Tomēr jau 1940. gadā tā atguva savu nosaukumu Maskavas iela. Ielas garums 11120 metri.

Mazā Kalna iela
Mazā Kalna iela

Mazā Kalna iela pirmo reizi minēta dokumentos 1846. gada un tās nosaukums vairāk nav mainījies. Nosaukums ielai tika dots tās reljefa dēļ.

Mazā Krasta iela ir viena no jaunākajām Maskavas priekšpilsētas ielām. Tā izveidojās kā atsevišķa iela tikai 1998. gadā, līdz tam tā bija daļa no Krasta ielas.

Mazā Lubānas iela
Mazā Lubānas iela

Mazā Lubānas iela pirmo reizi Rīgas adrešu sarakstos minēta 1861. gadā ar nosaukumu Mazā Lubānes iela. Savu tagadējo nosaukumu Mazā Lubānas iela ieguva 1923. gadā.

Nēģu iela izveidota 1932. gadā pēc Centrāltirgus atklāšanas. Iela laika gaitā savu nosaukumu nav mainījusi.

Ogres iela
Ogres iela

Ogres iela izveidota un savu nosaukumu ieguvusi 1889. gadā. Iela laika gaitā savu nosaukumu nav mainījusi.

Pirts ielas nosaukums pirmo reizi ir sastopams 1867. gadā. 1961. gadā iela tika pārsaukta par Viļakas ielu par godu Latgales pilsētai Viļakai. 1991. gadā tā atguva savu vēsturisko nosaukumu Pirts iela.

Prāgas iela izveidota 1928. gadā un savu nosaukumu laika gaitā nav mainījusi. Prāgas ielā 1 atrodas Rīgas Starptautiskā autoosta.

Puškina iela
Puškina iela

Puškina iela pirmo reizi rakstītajos avotos iela minēta jau 1846. gadā ar nosaukumu Lielā Jēzusbaznīcas iela. 1885. gadā tā kļuva par Smoļenskas ielu. 1923. gadā tās jaunais nosaukums bija Pušķina iela par godu izcilam krievu dzejniekam A. Puškinam. Laika posmā no 1942.-1944. gadam iela atkal tika saukta par Smoļenskas ielu. Pēdējo reizi ielas nosaukums mainīts 1944. gadā, kad tā atkal pārdēvēta par Puškina ielu. Ielas garums ir 680 metri.

Pūpolu iela
Pūpolu iela

Pūpolu iela izveidota tikai 1932. gadā un savu nosaukumu nav laika gaitā mainījusi. Pūpolu iela atrodas Sarkano Spīķeru rajonā pie Centrāltirgus.

Rēznas iela pirmo reizi rakstītajos avotos parādās 1880./1883. gadā ar nosaukumu Rjazaņas jeb Razenes iela (Рязанская). Savu tagadējo nosaukumu tā iegūst 1923. gadā.

Riepnieku iela
Riepnieku iela

Riepnieku iela pirmo reizi rakstītajos avotos minēta 1754. gadā ar nosaukumu Mazā Riepnieku iela. 1885. gadā tā tika pārsaukta par Riepnieka ielu (Канатная), jo Lielā Riepnieku iela 1885. gadā tika pievienota Dzirnavu ielai. Abām ielām nosaukums sākotnēji bija cēlies no latviešu valodas vārda riepes, kas nozīmēja tauvas no kaņepēm vai tērauda stieples. Tauvu vīšana notika uz īpašas iekārtas, kas bija uzstādīta gar Lielo Riepnieku ielu. Tauvu vīšana ir viena no vecākajām Rīgas ražošanas nozarēm. Ielas garums ir 480 metri.

Rītupes iela
Rītupes iela

Rītupes iela pirmo reizi rakstītajos vēstures avotos minēta 1889. gadā ar nosaukumu Igauņu iela. Savu tagadējo nosaukumu tā ieguva 1923. gadā.

Rūsiņa iela Rīgas ielu sarakstā pastāv tikai no 1928. gada, kad tā tika nosaukta par Mazo Popova ielu. 1936. gadā iela tika nosaukta par Rūsiņa ielu par godu senlatviešu Satekles pilskungam Rūsiņam. Ielas garums 115 metri.

A - G | I - L | M - R | S - ZKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)