Ziepniekkalna ielu katalogs (M – R)

Mazā Stērstu iela

Mazā Stērstu iela, 25.09.2022.
Mazā Stērstu iela

Mazā Stērstu iela sākas krustojumā ar Bauskas ielu un, nešķērsojot citas ielas, beidzas pie krustojumā ar Stērstu un Dignājas ielu. Iela izveidota 1937. gadā ar tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies. Mazās Stērstu ielas garums ir tikai 101 metrs, ielas vienā pusē ir neliels skvērs, bet otrajā pusē 2022. gadā notiek daudzdzīvokļu nama „Parka kvartāls” būvniecība.

Mālu iela

Mālu iela, 09.10.2022.
Mālu iela

Mālu iela sākas krustojumā ar Ilmājas ielu, šķērso Kartupeļu, Graudu, Tumes un Staburaga ielu, un beidzas mazdārziņos krustojumā ar Misas, Kazdangas un Ozolciema ielu (zemes ceļiem). Mālu iela Rīgas ielu plānā sastopama jau 1880. gadā ar tagadējo nosaukumu (vācu: Lehmstrasse, krievu: Глиняная улица), kas laika gaitā nav mainījies. Mālu ielas garums ir 1372 metri.

Mālu ielā 30 atradās A/S „Dzintars” (tagad SIA „H.A. Brieger”) galvenais birojs un ražošanas telpas, bet ielai pretējā pusē – Ziepniekkalna kapsēta. Mālu ielas galā līdz atradās 24. trolejbusu maršruta galapunkts un dispečeru punkts A/S „Dzintars”. 2018. gada 3. martā 24. trolejbusu maršruts tika slēgts.

Medzes iela

Medzes iela, 09.10.2022.
Medzes iela

Medzes iela ir maza šķērsiela ar grants segumu, kas savieno Priekules un Padures ielu. Iela izveidota 1935. gadā ar tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies. Medzes ielas garums ir 89 metri.

Medze (arī Medze muiža) ir apdzīvota vieta Dienvidkurzemes novadā, atrodas 14 km no Grobiņas un 218 km no Rīgas. Apdzīvotā vieta veidojusies ap bijušās Medzes muižas (vācu: Medsen) centru. Medzes muižas parkā atrodas valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis Medzes pilskalns.

Mežkalna iela

Mežkalna iela, 09.10.2022.
Mežkalna iela

Mežkalna iela sākas krustojumā ar Vienības gatvi, tālāk šķērso Ozolciema, Liesmas ielu un Valdeķu ielas turpinājumu (grants ceļu). Beidzas krustojumā ar Rītausmas ielas turpinājumu netālu no gāzes sadales stacijas (Mežkalna ielā 31). Mežkalna ielas īss posms starp Vienības gatvi un Ozolciema ielu pie daudzdzīvokļu nama „Dienvidu pakavs II” faktiski pastāv tikai uz kartes un reāli nav atrodams. Mežkalna ielai aiz krustojuma ar Ozolciema ielu ir asfaltbetona segums un dominē industriālā apbūve, tālāk tas ir grants ceļš un beigu posmā tas ir zemes ceļš meža vidū. Mežkalna ielas garums ir 529 metri.

Mežkalna ielā 9 atrodas Rīgas Aeronavigācijas institūts.

Misas iela

Misas iela, 07.10.2022.
Misas iela

Misas iela sākas krustojumā ar Graudu ielu, šķērso Tumes un Ēbeļmuižas ielu, beidzas kā zemes ceļš krustojumā ar Mālu un Ozolciema ielu, turpinās kā Kazdangas iela (zemes ceļš). Pirmo reizi ielu sarakstos tā parādās 1903. gadā ar nosaukumu Reinermuižas iela (vācu: Reimershöfsche Strasse, krievu: Реймерсгофская улица). 1938. gadā tā pārsaukta par Misas ielu. Ielas garums ir 1181 metrs, tajā dominē privātmāju apbūve.

Misa ir Iecavas labā krasta pieteka Zemgalē. Misas ūdeņus intensīvi izmanto Olaines pilsētas un rūpnīcu vajadzībām.

Mūkusalas iela

Mūkusalas iela, 25.09.2022.
Mūkusalas iela

Mūkusalas iela ir viena no maģistrālajām ielām Rīgā. Tā sākas pie Akmens tilta Torņakalna apkaimē. Ziepniekkalna apkaimē tā sākas no Mūkusalas rotācijas apļa pie Salu tilta, šķērso Skaistkalnes, Antenas ielu un Bauskas ielu, aiz kuras tā pārtop Ziepniekkalna ielā. Pirmo reizi Rīgas ielu sarakstos minēta 1861. gadā ar tagadējo nosaukumu (vācu: Muckenholmsche Strasse, krievu: Муккенгольмская улица). 1950. gadā, saistībā ar ielas 41. numurā bijušo no 1938. līdz 1973. gadam radiorūpnīcu RRR, Mūkusalas ielu pārdēvēja par Radiotehnikas ielu. 1954. gadā tai pievienoja 1861. gadā izveidoto Oskara ielu (krievu: Оскаровская улица), kas savu vārdu ieguva par godu pirmajam tvaikonim „Oskars”, kas ienāca Rīgas ostā 1830. gadā. 1990. gadā iela atguva savu vēsturisko nosaukumu Mūkusalas iela. Ielas apbūvi galvenokārt veido rūpnieciska rakstura ēkas. Ielas kopējais garums ir 4081 metrs.

Ozolciema iela

Ozolciema iela, 02.08.2020.
Ozolciema iela

Ozolciema iela sākas krustojumā ar Vienības gatvi, šķērso Mežkalna, Īslīces, Valdeķu un Līvciema ielu. Tālāk turpinās kā zemes ceļš, šķērso Mālu un Misas ielu un beidzas pie krustojuma ar Kazdangas un Tīruma ielu. Ozolciema iela izveidota 1987. gadā kopā ar apkaimju Ziepniekkalns–1 (bij. 4) un Ziepniekkalns–2 būvniecību. Ielas garums ir 2482 metri, ielas daļā ar asfalta segumu dominē daudzstāvu dzīvojamo namu apbūve. Ozolciema ielā 18 atrodas pati garākā dzīvojamā māja Baltijas valstīs.

Padures iela

Padures iela, 09.10.2022.
Padures iela

Padures iela Ziepniekkalna robežās sākas krustojumā ar Sapņu un beidzas krustojumā ar Medzes ielu, citas ielas nešķērsojot. Iela turpinās Bušumuižas apkaimē. Padures iela izveidota 1937. gadā ar tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies. Padures ielas garums ir 638 metri.

Latvijā ir divas apdzīvotas vietas ar nosaukumu Padure. Pirmā atrodas Kuldīgas novada Padures pagastā, bet otrā – Dienvidkurzemes novadā Lažas pagastā.

Pastendes iela

Pastendes iela, 25.09.2022.
Pastendes iela

Pastendes iela sākas strupceļā pie daudzīvokļu mājām Ģimnastikas ielā (pirms māju uzcelšanas iela bija savienota ar Ģimnastikas ielu) un beidzās krustojumā ar Irbenes ielu. Iela izveidota 1914. gadā ar tagadējo nosaukumu (vācu: Postendensche Strasse), kas laika gaitā nav mainījies. Pastendes ielas garums ir 298 metri, tajā pārsvarā ir privāto māju apbūve.

Pastende ir ciems Talsu novadā, izveidojies ap bijušās Pastendes muižas centru.

Pērkones iela

Pērkones iela, 25.09.2020.
Pērkones iela

Pērkones iela atzarojas no Valdeķu ielas un beidzas krustojumā ar Garozes ielu, tālāk tā turpinās kā Viesītes iela. Pērkones iela izveidota 1935. gadā ar tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies. Pērkones ielas garums ir 171 metrs, tajā ir privātmāju apbūve.

Pērkone ir apdzīvota vieta Dienvidkurzemes novadā starp Liepāju un Nīcu.

Pīpeņu iela

Pīpeņu iela, 25.09.2022.
Pīpeņu iela

Pīpeņu iela sākas krustojumā ar Tērvetes ielu un nešķērsojot citas ielas beidzas krustojumā ar Graudu ielu. Ielas garums ir 237 metri. Ielai vienā pusē ir 5-stāvu daudzīvokļu māja, otrajā – privātmāju apbūve.

Parastā pīpene jeb margrietiņas ir daudzgadīgs, vidēja lieluma kurvjziežu dzimtas lakstaugs, ir atzīta par Latvijas nacionālo ziedu.

Priekules iela

Priekules iela, 09.10.2022.
Priekules iela

Priekules iela sākas krustojumā ar Ziepniekkalna ielu, šķērso Medzes ielu un beidzas krustojumā ar Sapņu ielu. Priekules iela izveidota 1935. gadā ar tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies. Ielas garums ir 269 metri, tajā ir privātmāju apbūve.

Priekule ir pilsēta Dienvidkurzemes novadā, 40 km no Liepājas un 200 km no Rīgas.

Putnu iela

Putnu iela, 25.09.2022.
Putnu iela

Putnu iela sākas krustojumā ar Skaistkalnes ielu kā Garozes ielas turpinājumus, šķērso Sīpolu, Graudu, Tumes, Ķekavas, Staburaga, Tīruma un Stērstu ielu, turpinās kā Džukstes iela. Putnu iela Rīgas pilsētas ielu sarakstos ir jau kopš 1880. gada ar savu tagadējo nosaukumu (vācu: Vogelstrasse, krievu: Птичья улица), kas laika gaitā nav mainījies. Putnu ielas garums ir 1516 metri.

Rāceņu iela

Rāceņu iela, 07.10.2022.
Rāceņu iela

Rāceņu iela sākas krustojumā ar Saulkalnes ielu un beidzas krustojumā ar Pīpeņu ielu, turpinoties tālāk kā Tērvetes iela. Rāceņu iela izveidota ap 1980. gadu ar tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies. Ielas garums ir 170 metri. 2. un 4. māja kopā ar līdzīgām 2- un 3-stāvu mājām Kartupeļu (6. un 8. māja) un Saulkalnes (18.) ielā 1955.-1957. gados bija uzceltas celtniekiem kā kopmītņu ciematiņš „Jaunais celtnieks”.

Rendas iela

Rendas iela, 25.09.2022.
Rendas iela

Rendas iela sākas krustojumā ar Telts ielu un, nešķērsojot citas ielas, beidzas krustojumā ar Garozes ielu. Iela izveidota 1923. gadā ar tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies. Ielas garums ir 208 metri, tai ir saglabājies bruģa segums.

Renda ir apdzīvota vieta Kuldīgas novadā, 26 km no Kuldīgas un 130 km no Rīgas. Ciematiņā atrodas slavenie dabas pieminekļi – Īvandes ūdenskritumi un Rendas velna laiva.

Rītausmas iela

Rītausmas iela, 09.10.2022.
Rītausmas iela

Rītausmas iela sākas krustojumā ar Tīraines ielu un sākotnēji iela iet caur industriālo parku, taču aiz tā iela turpinās kā zemes ceļš mežā, kur iela robežojas ar Mežkalna ielu un beidzās krustojumā ar Ozolciema ielu. Rītausmas iela izveidota 1982. gadā ar tagadējo nosaukumu, kas laika gaitā nav mainījies. Ielas garums ir 981 metri.

Rītausmas ir ciems Bauskas novadā, 3,5 km no Bauskas un 70 km no Rīgas.Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)