Vēsture Baznīca Ielas Satiksme
Rūpniecība Arhitektūra Promenāde Dzelzceļš

Linu audeklu manufaktūra | Mūzikas instrumentu fabrika
Porcelāna un fajansa fabrika | Sarkanais kvadrāts

Rīgas mūzikas instrumentu fabrika

Rīgas mūzikas instrumentu fabrikas bijušais korpuss Maskavas ielā 250, 28.10.2015
Rīgas mūzikas instrumentu
fabrikas bijušais korpuss

1945. gadā tika dibināta mūzikas instrumentu iznomāšanas un remonta darbnīca. 1959. gadā uzņēmums tika pārdēvēts par “Rīgas mūzikas instrumentu fabriku”. Sākotnēji Rīgas mūzikas instrumentu fabrika atradās Cēsu ielā. 1950. gadu beigās un 1970-to gadu sākumā fabrika tika rekonstruēta.

1950.-1952. gados tika izstrādāts pirmais kabineta flīģelis "Rīga". 1956. gadā izstrādāts flīģelis "Latvija". 1957. gadā tika sākta pianīna "Rīga" ražošana. Šajā laikā tika ražoti arī sitamie instrumenti. 1967. gadā sāka ražot elektriskās ērģeles "Prelūdija", kas bija vienīgās visā Padomju Savienībā un citus elektriskos mūzikas instrumentus. 1986. gadā tika izgatavota pirmā elektronisko sitamo mūzikas instrumentu iekārta "Elsita". Rūpnīcā tika ražotas arī pastiprinātāja akustiskās iekārtas "UAU-55". Bez elektroniskajiem mūzikas instrumentiem šeit tika ražotas arī kokles, ksilofoni, kā arī bērnu muzikālās rotaļlietas.

Rīgas mūzikas instrumentu fabrikas bijusi filiāles ēka Prūšu ielā 4, 17.09.2015
Rīgas mūzikas instrumentu
fabrikas bijusi filiāles ēka

Uzņēmuma produkcija tika regulāri eksponēta dažādās starptautiskajās izstādēs. Produkcija tika realizēta gan vietējā tirgū, gan eksportēta. Rīgas mūzikas instrumentu fabrika bija lielākā elektronisko mūzikas instrumentu rūpnīca bijušajā Padomju Savienībā.

1992. gadā valsts uzņēmums "Rīgas mūzikas instrumentu fabrika" nodots privatizācijai. 2003. gadā privatizācija tika pabeigta. Tagad uzņēmums ir pārveidots par a/s "SOLO – Rīga", kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu pārvaldīšanu.

Adrese: Maskavas iela 250, filiāle Prūšu iela 4.

Ārējās saites:
RMIF neoficiālā lapa;
Rīgas mūzikas instrumentu fabrika Vikipēdijā.


Linu audeklu manufaktūra | Mūzikas instrumentu fabrika
Porcelāna un fajansa fabrika | Sarkanais kvadrātsKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)