Vēsture Baznīcas Kultūra Medicīna
Arhitektūra Rūpniecība Infrastruktūra Zaļā zona
Grīziņkalna arhitektūra

Grīziņkalna koka arhitektūras piemērs Lienes ielā. 2010.g.

Grīziņkalna koka arhitektūras
piemērs Lienes ielā

Pretēji daudziem citiem Rīgas vēsturiskajiem rajoniem, Grīziņkalna arhitektūra ir ļoti īpaša un reizē savdabīga. Visa rajona apbūve sākās tikai 19. gs beigās/ 20. gs. sākumā „tukšā” vietā, kura iepriekš nekad nebija apbūvēta. Tas izveidojās par tipisku strādnieku rajonu, kur dzīvoja apkārtējo fabriku strādnieki. Arī dzīvokļi ēkās bija ļoti vienkārši – caurstaigājama virtuve, kas vienlaicīgi bija arī koridors un viena istaba.

Grīziņkalna arhitektūras piemērs Lienes ielā. 2010.g.

Grīziņkalna arhitektūras
piemērs Lienes ielā

Arhitektoniskā vide simts gadu laikā ir mainījusies minimāli, tāpēc relatīvā pilsētas centrā vēl šodien iespējams izbaudīt „pilsētas nomales dzīvi un klusumu”. Grīziņkalns ar savu unikālo koka apbūvi ir valsts nozīmes kultūrvēsturiskais piemineklis, kurš iekļauts UNESCO Pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā. Šeit, nelielā teritorijā, ir sastopamas gan jūgendstila ēkas, gan arī 19. gs. beigu koka dzīvojamo namu apbūve.

Grīziņkalna arhitektūras piemērs Pērnavas ielā. 2010.g.

Grīziņkalna arhitektūras
piemērs Pērnavas ielā

2010. gadā ar ES finansiālu atbalstu sākta Grīziņkalna koka arhitektūras vēsturiskā kompleksa atjaunošana. Plānots, ka projekts noslēgsies 2012. gada aprīlī. Projekta kopējās izmaksas plānotas 485 000 latu, no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums plānots 315 000 lati jeb 65% un Rīgas domes līdzfinansējums 170 000 lati jeb 35%.


Grīziņkalna arhitektūras piemēri
Koka ēka Valmieras un Rūjienas ielu krustojumā. 2010.g. Ēka Pērnavas un Stadiona ielu krustojumā. 2010.g. Ēka Jaunielā. 2010.g.

Koka ēka Valmieras un
Rūjienas ielu krustojumā

Ēka Pērnavas un Stadiona
ielu krustojumā

Ēka Jaunielā

Grīziņkalna koka apbūve Artilērijas ielā. 2010.g. Grīziņkalna koka apbūve Artilērijas ielā. 2010.g. Grīziņkalna koka apbūve Artilērijas ielā. 2010.g.
Grīziņkalna koka apbūve
Artilērijas ielā
Grīziņkalna koka apbūve
Artilērijas ielā
Grīziņkalna koka apbūve
Artilērijas ielā
Grīziņkalna koka apbūve Artilērijas ielā. 2010.g. Grīziņkalna koka apbūve Alauksta ielā. 2009.g.<br>Foto: Uldis Bārdiņš Grīziņkalna koka apbūve Artilērijas ielā. 2010.g.<br>Foto: Uldis Bārdiņš
Grīziņkalna koka apbūve
Artilērijas ielā
Koka apbūve Alauksta ielā
Foto: Uldis Bārdiņš
Koka apbūve Artilērijas ielā
Foto: Uldis BārdiņšKomentāri

Pašlaik mēs veicam komentāru apkopi.