Mīlgrāvja apbūve

Zināms, ka jau 17.gs. šodienas Aplokciema teritorijā atradušās vairākas zemnieku sētas, bet 19.gs. te bijušas piecas savrupu sētu grupas. Ar laiku no tām izaudzis samērā kompakts ciems. 19.gs. beigās bija tikai desmit vienstāva koka dzīvojamās mājas, ielas šajā teritorijā nebija bruģētas, kā arī nebija īpašas ietves gājējiem.

20.gs. 60-tajos gados apkaime ieguva savu šodienas “seju”. Lai rūpnīcu strādniekiem būtu dzīvokļi, apkaimē sāka būvēt daudzdzīvokļu lielpaneļu ēkas. Tās parasti atradās arī tuvu dzelzceļam, to apkārtni greznoja papeļu un bērzu audzes. Bez lielpaneļu ēkām 20.gs. 60-tajos gados tika celti arī bērnu dārzi, skola, veikali un kafejnīca. 1963. gadā ekspluatācijā tika nodoti 5 lieli nami, kuros kopā bija 420 dzīvokļi.

1994. gadā Rīgas pilsētas dome meklēja labākās teritorijas, kur nākotnē būtu iespējams celt izstāžu zāļu un gadatirgu kompleksu. Kā iespējamās celtniecības vietas tika minēts Aplokciems pie Ķīšezera, Krasta iela vai Lucavsala. Plānotā centra platība bija 100 ha, bet šāds centrs netika uzcelts nevienā no šīm vietām.

Aplokciemā pašā Ķīšezera krastā, neoficiālās atkritumu izgāztuves vietā 2002. gadā tika atklāts OZO Golf Club. Golfa laukuma īpašnieks ir bijušais NHL hokejists Sandis Ozoliņš. Ideja par golfa laukuma ierīkošanu radusies jau 1999. gadā. Golfa laukuma ierīkošana 60 ha lielajā teritorijā sākās ar atkritumu izvešanu.

Nav zināmas precīzas OZO golfa laukuma izveidošanas izmaksas, bet presē tiek minēts, ka tie bijuši aptuveni 3,5 miljoni latu, jo atkritumu izvešana vien izmaksājusi 500 000 Ls. Golfa laukumu projektējuši ASV speciālisti, bet izbūvi veikusi firma Modo Rīga. Zemes nomas līgums sākotnēji tika noslēgts uz 49 gadiem.

2002. gadā Ozo Golf Club kompleksu atzina par labāko ainavu arhitektūras projektu valstī. 2004. gadā - tika nosaukts starp tiem 365 pasaules golfa laukumiem, kurus laikraksta The New York Times līdzautors un golfa apskatnieks Roberts Sidorskis iesaka apmeklēt, iekļaujot to grāmatā Pasaules golfa laukumi. 365 dienās (izdevniecība Abrams, Harry N Inc.). Laukums ir arī iekļauts Top 100 Golfa laukumu sarakstā. 2005. gadā šī sporta bāze ieguva Latvijas nacionālās sporta bāzes statusu, kļūstot par valsts golfa izlašu mācību un treniņu galveno centru.Komentāri

Pašlaik mēs veicam komentāru apkopi.