Mūkupurvs

Mūkupurvs, 24.05.2020.
Mūkupurvs

Mūkupurvs tiek saukts arī par Zolitūdes purvu. Purva platība ir 240 ha. Tas ir augstais sūnu purvs, kūdras slāņa vidējais biezums ir 1,6 m, bet maksimālais 2,5 m. Purva ūdeņu dabīgā notece notiek pa Lāčupīti un Hapaka grāvi, kas mūsdienās vizualizējami tikai lejtecē izbūvēto Rīgas apkaimju Zolitūde un Imanta dēļ. Mūkupurvu ietver ievērojamā apjomā susinātie meži, kur dominē vidējā vecuma susināti pārmitri bērzu un priežu meži. Purvu divās daļās sadala Lidostas "Rīga" teritorija.

Mūkupurvs, 24.05.2020.
Mūkupurvs

Starpkaru periodā Rīgas pilsētas pašvaldības mednieku biedrībai tika izdota atļauja medībām Zolitūdes purvā. Purva dīķī mitinās dažādi putni. Meža dzīvnieki šajā rajonā arī nav retums, bieži jāuzmanās no ceļā sastopamajām stirnām. Otrā pasaules kara laikā purvā Rīgas pilsētas iedzīvotāji bez maksas varēja iegūt kurināmo kūdru, bet tā bija pašiem noteiktos kvadrantos jāizrok.

Mūkupurvs ir meliorēts 20. gs., kā rezultātā tika mainīts purva hidroloģiskais režīms un augstais (ombrotrofais) purvs aizauga ar parasto virsi, priedēm un bērziem. '1965-1974.gadā lidosta "Rīga" ir izbūvēta tieši purvam pa vidu, sadalot to divās daļās.

Mūkupurvs, 24.05.2020.
Mūkupurvs

Pašreiz plānotā 600 m gara Rail Baltica dzelzceļa līnija no lidostas “Rīga” līdz pieslēgumam esošajai dzelzceļa līnijai Rīga – Tukums šķērsos Mūkupurvu, tāpēc šajā 600 metru garajā posmā 12 metru platumā un 2 metru dziļumā būs jāizņem purva augsne, neietekmējot šis teritorijas hidroloģisko režīmu.

Ārējās saites

Atrašanās vieta kartēKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls