Vēsture Baznīca Kultūra Medicīna Osta
Arhitektūra Rūpniecība Iedzīvotāji Ielu katalogs Parks
Zivju fabrika „Kaija”/ SIA „Karavela” :: Rūpniecība :: Vecmīlgrāvis :: Cita Rīga
Zivju fabrika „Kaija” | Kuģu remonta rūpnīca | Dombrovska kokzāģētava
Zivju fabrika „Kaija”/ SIA „Karavela”

Zivju fabrika „Kaija”/ SIA „Karavela”

Zivju fabrika „Kaija”/
SIA „Karavela”

Zivju fabrikas „Karavela” pirmsākumi meklējami 1882. gadā, kad uzņēmējs Arnolds Sorensens (Arnold Sorensen) nodibināja uzņēmumu, kurš nodarbojās ar metāla bundžu un dažādu konservētu produktu ražošanu. Uzņēmums tā arī tika saukts par konservu fabriku „Arnold Sorensen”. Lai gan kara laikā uzņēmums savu darbību pārtrauca, pēc 1. Pasaules kara uzņēmums savu darbību atsāka. Tieši šajā laikā par fabrikas preču zīmi kļūst lidojoša kaija ar zivi knābī. Uzņēmuma preču zīme ļāva pircējiem labi atšķirt šīs rūpnīcas saražoto produkciju no citu rūpnīcu ražojumiem. 20 gs. 30-gadu ekonomiskā uzplaukuma laikā Arnolda Sorensena fabrika ražoja ne tikai zivju, gaļas, sakņu, augļu, ogu un sēņu konservus, bet arī dažādus mājsaimniecībai nepieciešamos skārda piederumus.

1941. gadā Arnolda Sorensena fabrika ieguva jaunu nosaukumu „Kaija”. Sākot ar 20. gs. 40-tajiem gadiem „Kaija” nepārtraukti palielina ražošanas jaudas un veic ieguldījumus ražošanas modernizācijā un attīstībā. Visu attīstības procesu rezultātā uzņēmumā tiek uzsākta jaunu produkcijas veidu ražošana, kā arī kulinārijas izstrādājumu un zivju kūpinājumu ražošana.

Zivju fabrika „Kaija”/ SIA „Karavela”

Zivju fabrikas „Kaija” simbols

Līdzīgi kā citas fabrikas arī „Kaija” tika apvienota un izveidotas dažādas filiāles. 1948. gadā tai pievienoja konservu fabrika „Daugavu”, 1957. gadā „Latvijas konservus” un kulinārijas ražotni, 1976. gadā - „ Rīgas sardīņu fabriku”. Kopš 1982. gada uzņēmuma oficiālais nosaukums bija „Kaija” – Rīgas zivju konservu kombināts.

20. gs. 80. gadu vidū uzņēmums izveidojās par zivju konservu un kulinārijas izstrādājumu līderi bijušajā PSRS teritorijā, un tas kļuva par mācību bāzi citiem tā laika uzņēmuma darbiniekiem. Uzņēmumam bija pašam sava atpūtas bāze, bērnudārzs un citi sociālās sfēras objekti.

Šodien SIA „Karavela” ir viens no lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijas valstīs. Galvenā uzņēmuma specializācija ir zivju izstrādājumi no Atlantijas okeāna zivīm dažādos iepakojumos. SIA „Karavela” atrodas Atlantijas ielā 15.

Zivju fabrika „Kaija” | Kuģu remonta rūpnīca | Dombrovska kokzāģētavaKomentāri (2)

man ļoti garšo jūsu produkcija, šprotes vispār ļoti Garšīgas!!!

oj kajas produkciju neperku cik esmu lietojis paliek slikti labak perku dargakas taka ari taka vajag pardomat ka konsrvus gatavot no 10 ir 00

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)