Vēsture Kapsētas Izglītība Infrastruktūra
Arhitektūra Zaļā zona Rūpniecība Neredzīgo ciemats
Juglas upes

Juglas ezeri

Bābelītis, 15.10.2017
Bābelītis

Bābelītis saukts arī par Bābelīte, Bābelītes ezers, Ozolkalna ezers. Ir ūdenstilpe Rīgā, dienvidos no Ķīšezera pie Rīgas-Valkas dzelzceļa. Ezera platība ir 6.9 ha, Bābelīša vidējais dziļums 2.8 m, bet lielākais 5.5 m. Ezeram nav noteces. Ezera ūdenslīmeņa svārstības ir minimālas, atkarīgas galvenokārt no apkārtnes gruntsūdeņiem. Šeit mīt līdaka, rauda, asaris, karūsa, spidiļķis, kā arī līnis. Bābelītis ir iecienīta rīdzinieku atpūtas vieta.

Dambjapurva ezers, 15.10.2017
Dambjapurva ezers

Dambjapurva ezers saukts arī par Dambjezers, Dampezers ir beznoteces ezers Rīgā, Šmerļa meža austrumu malā. Vidējais ezera dziļums ir 1,9 metri, bet maksimālais dziļums – 3,1 metri. Tā platība ir 1,7 ha, bet baseins 0,65 km2. Ezera krasti lēzeni, zemi, dibens smilšains, dūņains.

Kādreiz ezerā ietekošā Gaiļupīte, tagad pa pazemes cauruli apvadīta apkārt pa austrumu pusi. Ieteka, tāpat kā izteka uz Strazdupīti aizbērtas. Ezera vidū ierīkota strūklaka. Apkārt ezeram iekārtota pastaigu taka un ir peldvieta.

Juglas ezers, 19.10.2017
Juglas ezers

Juglas ezers, agrāk saukts arī Ropažu ezers, ir ezers Rīgas austrumu daļā. Robežojas ar Etnogrāfisko brīvdabas muzeju (ziemeļ- austrumos), Berģiem (austrumos), Juglas papīrfabrikas ciematu (dienvidos), Juglas zvēraudzētavas ciematu (rietumos) un Juglas mikrorajonu (ziemeļrietumos).

Juglas ezera platība ir aptuveni 570 ha, ezera garums ir 4,6 km, bet platums 2,1 km, bet krasta līnijas kopējais garums ir 17,6 km. Ezera vidējais dziļums ir 1,7 m, bet lielākais 2,5 m. Ezerā ietek Lielā un Mazā Jugla veidojot kopīgu deltu. Juglas ezera dienvidu daļā ietek arī Piķurgas un Strazdupītes ūdeņi.

Juglas ezers, 19.10.2017
Juglas ezers

Ezera pamatu veido balta kāpu smilts, kas vietām atsedzas krastos virs tās nogulsnējusies 1,5-2 m bieza dūņu kārta. Juglas ezera piekrastes joslā aug niedres, ezera meldri, šaurlapu vilkvālītes un kalmes, tālāk no krasta dzeltenās lēpes un mieturaļģes. Ezerā mīt raudas, asari, zandarti, plauži, līdakas, zuši un līņi.

Ezers ir eitrofs, ap 80% platības aizaugusi. No ezera ņēma ūdeni Rīgas ūdensapgādei, tāpēc ezerā bija aizliegta saimnieciskā darbība, tai skaitā zveja. Lai novērstu iesāļā jūras ūdens ieplūšanu no Ķīšezera, izbūvētas slūžas, kas pašlaik demontētas. 2002. gadā tika izdoti īpaši Rīgas Domes noteikumi Juglas ezera apsaimniekošanai. Ūdens apmaiņas periods — 1 mēnesis.

Velnezers, 22.10.2017
Velnezers

Velnezers saukts arī Velna ezers ir beznoteces brūnūdens ezers Rīgā, Juglā. Izvietojies glaciokrasta ieplakā starp kāpām, kas apbūvējot nolīdzinātas. Ezera platība ir 3,5 ha. Vidējais dziļums ir 3,5 metri, bet maksimālais dziļums – 6,0 metri. Šeit mīt līdaka, asaris, sudrabkarūsa, līnis, kā arī rauda. Krasti lēzeni, dibens dūņains. Barojas no gruntsūdeņiem. Apkārtne intensīvi apbūvēta. Krastā atpūtas vietas un peldvietas. Kamēr Velnezera apkārtne nebija apbūvēta daudzi rīdzinieki uz šejieni speciāli brauca mazgāt veļu, jo tā ūdens bija mīksts.

Juglas upes


Komentāri (1)

Bildes apkārt Velnezeram. Kādam Rīgas domes departamentam rūp šī unikālā vieta?

Upload Upload Upload Upload Upload

Loģiski ka nerūp. Rīgas dome tikmēr liek centrā stabiņus un stāda ērkšķogas rūpējas par hipsteriem un tie jau mikrorajonos nedzīvo.

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)