Sarkanā kalniņa tirgus
1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика
Vēsture Reliģija Geto Medicīna Parki Skolas
Piemiņas vietas Arhitektūra Rūpniecība Tirdzniecība Ielu katalogs Iedzīvotāji

Sarkanā kalniņa tirgus jeb Krasnaja gorka

Sarkanā kalniņa tirgus jeb Krasnaja gorka

Sarkanā kalniņa tirgus
2008.g.

1861.gadā atklāj Sarkanā kalniņa jeb Krasnaja gorka tirgu, kur 1882.gadā no Daugavmalas pārcēla sīkumtirgu. Te bija zirgu, siena un malkas tirgus. 19.gs. šeit bija beidzās priekšpilsēta un nedarbojās pilsētas likumi, tāpēc paplašinājumā, pretī tagadējai Daugavpils ielai, izveidojās kaut kas līdzīgs tirgus laukumam, kur zemnieki no vezuma lēti pārdeva savu produkciju, jo viņiem nevajadzēja maksāt nodevas pilsētai. Vēlāk šo tirgu legalizēja un 1890.gadā pārcēla uz laukumu pie Jersikas ielas. Šajā tirgū uzcēla nelielas vieglas konstrukcijas nojumes, bet veco tirgus laukumu atvēlēja bērnu patversmes celšanai. 20.gs. 30. gados, tas tika pārsaukts par Latgales priekšpilsētas tirgu. Pēc 2. Pasaules kara tirgus sāka nīkuļot, līdz tika slēgts.

Sarkanā kalniņa tirgus jeb Krasnaja gorka

1874.gadā atklāja omnibusa maršrutu. Izejas punkts bija rātslaukums, beigu punkts Krasnaja gorka, kur sagāja kopā tagadējās Maskavas, Daugavpils, Grebenščikovas un Jersikas ielas, pēc astoņiem gadiem to nomainīja zirgu tramvajs.
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls
dekor