Rīgas Tehniskā universitāte
6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика

Rīgas Tehniskā universitāte

Rīgas Tehniskā universitātes Enerģetikas un Elektrotehnikas fakultāte, 13.10.2013
Rīgas Tehniskā universitātes Enerģetikas un Elektrotehnikas fakultāte

Rīgas Tehniskās universitātes pirmsākumi meklējami jau 1862. gadā, kad tika izveidota Rīgas Politehniskā augstskola kā pirmā daudznozaru tehniskā augstskola visā Krievijas impērijā. Tā bija privāta augstskola, kur mācības bija tikai par maksu un vācu valodā. 1896. gadā Rīgas Politehniskā augstskola tika pārveidota par oficiālu Krievijas impērijas augstskolu – Rīgas Politehnisko institūtu, kurā mācības notiek krievu valodā. Pirmā pasaules kara laikā institūtu evakuē uz Maskavu, kur tas darbojās līdz 1918. gadam.

Rīgas Tehniskā universitātes Enerģetikas un Elektrotehnikas fakultāte, 13.10.2013
Rīgas Tehniskā universitātes Enerģetikas un Elektrotehnikas fakultāte

1919. gadā tika atklāta Latvijas Augstskola, kurā bija iekļautas arī visas Rīgas Politehniskā institūta fakultātes; vienīgais izņēmums bija Tirdzniecības fakultāte. 1958. gadā atjaunoja Rīgas Politehnisko institūtu kā patstāvīgu augstākās izglītības iestādi, veidotu uz Latvijas Valsts universitātes bāzes. Mācības šeit notika gan latviešu, gan krievu valodās. Tikai 1990. gada martā Rīgas Tehniskā universitāte ieguva savu šodienas nosaukumu.

Šobrīd RTU ir astoņas fakultātes, kas atrodas dažādās Rīgas pilsētas vietās, kā arī četras filiāles – Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā un Ventspilī.

Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls
dekor