Akadēmiskā bibliotēka | Elektronikas un datorzinātņu institūts
Fizikālās enerģētikas institūts | Koksnes ķīmijas institūts
Organiskās sintēzes institūts | Polimēru mehānikas institūts

Polimēru mehānikas institūts

Polimēru mehānikas institūts, 24.05.2005<br>Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs
Polimēru mehānikas institūts
Foto: Toms Grīnbergs

Polimēru mehānikas institūts ir dibināts 1963. gadā. Tā dibinātājs ir Latvijas Zinātņu akadēmija. Kopš 1997. gada institūts darbojas kā Latvijas Universitātes struktūrvienība.

Institūts ir bezpeļņas zinātnisku pētījumu centrs, kurā tiek veikti starptautiski atzīta līmeņa pētījumi materiālu mehānikā, kā arī tādas inovatīvas pielietojamās izstrādnes, kas sekmē konkurētspējīgu produktu ar augstu pievienoto vērtību izstrādni un ražošanu.

Lai identificētu pētniecībā, kā arī tautsaimniecībā īpaši aktuālās un finansiāli atbalstāmās materiālzinātnes attīstības tēmas, institūts sistemātiski seko jaunajiem virzieniem materiālzinātnēs Latvijas un pasaules mērogā, kā arī Latvijā pieņemtajiem jaunajiem programmdokumentiem zinātnes, pētniecības un inovāciju jomā. Institūta jaunie, kā arī pastāvošie pētnieciskā darba virzieni tiek saistīti ar šīm tematikām.

Institūtu veido četras zinātniski pētnieciskās laboratorijas, Materiālu testēšanas nodaļa, Informācijas nodaļa un bibliotēka.

Kopš 1965. gada LU PMI izdod starptautisku recenzētu zinātnisku žurnālu krievu un angļu valodās "Mechanics of composite materials"/ "Механика композитных материалов". Institūta adrese – Aizkraukles iela 23.

Avots - www.pmi.lv


Akadēmiskā bibliotēka | Elektronikas un datorzinātņu institūts
Fizikālās enerģētikas institūts | Koksnes ķīmijas institūts
Organiskās sintēzes institūts | Polimēru mehānikas institūtsKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)