Vēsture Baznīca Estrāde Ielas
Arhitektūra Kapsētas Zoodārzs Mežaparks

Rīgas Zooloģiskais dārzs

Rīgas Zooloģiskais dārzs. 2012.g.
Rīgas Zooloģiskais dārzs

Rīgas Zooloģiskais dārzs atklāts 1912. gada 14.oktobrī, tas ir vecākais zooloģiskais dārzs Ziemeļeiropā. Dārza teritorija aizņem 20 ha. Sākotnēji uzskatīja, ka jāiepazīstina apmeklētāji ar mērenās klimata zonas dzīvniekiem un putniem, pārējos atstājot otrajā plānā.

Zooloģiskā dārza, līdzīgi kā citu Rīgas dārzu un parku plānus, izstrādāja G. Kufalts, bet sākotnējās ēkas projektējis arhitekts H. Zeiberlihs.

Rīgas Zooloģiskais dārzs. 2012.g.
Rīgas Zooloģiskais dārzs

1. Pasaules kara laikā daudzus vērtīgākos dzīvniekus izveda uz Vāciju, kā rezultātā laika posmā no 1918. gadam līdz 1931. gadam dārzs bija slēgts. Publikai zooloģisko dārzu atkal atvēra tikai 1933. gadā. Kopš tā laika dārzs ir nepārtraukti audzis un tajā ir apskatāmas arvien jaunas dzīvnieku sugas. Zooloģiskais dārzs attīstās, ņemot vērā arī citu valstu pieredzi, un dzīvnieku mājas tiek atjaunotas un uzlabotas. Tikai daži piemēri. 1998. gada 13. novembrī atklāta WHISKAS Tīģeru māja – plašākā un modernākā tāda veida celtne Eiropā, pirmā par firmu un privātpersonu ziedotajiem līdzekļiem uzceltā būve kopš 20.gs. 30. gadiem. Nozīmīgākie finansētāji – Latvijas Vides aizsardzības fonds un firma ''MasterFoods”. 2001. gada 25. maijā durvis apmeklētājiem ver Rīgas Zooloģiskā dārza Tropu māja ar 80 sugu dzīvniekiem, 2007. gada septembrī tiek atklāta Žirafu māja

Rīgas Zooloģiskais dārzs. 2012.g.
Rīgas Zooloģiskais dārzs

1992. gada novembrī zoodārzs uzņemts Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācijā (EAZA). 1992. gada 22. decembrī Latvijas Republikas Augstākā Padome pieņem lēmumu piešķirt Rīgas Zooloģiskajam dārzam Nacionālā zooloģiskā dārza statusu.

1993. gada jūlijā dibināta Zooloģiskā dārza ārpilsētas bāze "Cīruļi" Kurzemē.

Zooloģiskā dārza oficiālā interneta lapa - www.rigazoo.lv

Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)