Baložkalna kāpa
6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика
Vēsture Brīvdabas muzejs Juglas ezers Baložkalna kāpa Ielas

Baložkalna kāpa

Baložkalna kāpa, 23.05.2020.
Baložkalna kāpa

Baložkalna kāpas ir zemu un vidēji augstu kāpu josla Baltijas ledus ezera smilšainā līdzenuma austrumu malā. Tā atrodas ziemeļaustrumu krastā starp Juglas kanālu un Mazo Juglu. Kāpu joslas garums ir aptuveni 4 km, platums svārstās no 500-700 metriem. Šajā teritorijā ir sastopamas dažāda vecuma un atšķirīga tipa kāpas. Kāpas ziemeļdaļa Baložos un centrālā daļa Berģos ir apbūvēta, bet pārējā daļā ir mežs. Nostāsti liecina, ka laikā, kad Rīga vēl nebija apbūvēta ar augstceltnēm, uzkāpjot kāpas pašā augšā, varēja ieraudzīt Rīgas torņus. Tāpat šī kāpa ir dabiskais aizsargvalnis, kas aiz kāpas esošās mājas pasargā no šosejas trokšņiem.

2004. gadā nelikumīgas būvniecības rezultātā tika norakta puse kāpas, lai būtu iespējams uzcelt degvielas uzpildes staciju, kad Rīgas būvvalde izsniedza atļauju "Trest Oil" benzīna uzpildes stacijas projektam Baložkalna kāpas teritorijā, taču Ekonomikas ministrija anulēja Rīgas būvvaldes izsniegto atļauju SIA "Trest Oil Co" degvielas uzpildes stacijas celtniecībai Baložkalna kāpā kā nelikumīgu. Vēlāk Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Ivars Gaters pieprasīja Rīgas domei atjaunot degvielas uzpildes stacijas būvniecības laikā nopostīto Baložkalna kāpu, taču tas nav izdarīts līdz pat šodienai.

Ārējās saites
Karte


Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls
dekor