Dzelzceļa stacija Jugla
5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика
Vēsture Kapsētas Izglītība Infrastruktūra
Arhitektūra Zaļā zona Rūpniecība Neredzīgo ciemats

Dzelzceļa stacija Jugla

Dzelzceļa stacija Jugla, 15.10.2017
Dzelzceļa stacija Jugla

Pirmās liecības par vēlmi būvēt dzelzceļu no Sanktpēterburgas – Varšavas dzelzceļa Pleskavas stacijas uz Rīgu datējamas ar 1874. gadu. Laika posmā no 1876.-1884. gadam atļauju būvēt Pleskavas – Rīgas dzelzceļu ar dažādiem paņēmieniem centās iegūt Rīgas – Dinaburgas dzelzceļa sabiedrība, tomēr šo dzelzceļa līniju kā stratēģiski ļoti svarīgu uzdevu būvēt par valsts līdzekļiem. Juglas apkaimē atradās viens no stacijas pieturas punktiem. Izmaiņas punktu Jegel šeit atvēra 1900. gadā. 1919. gadā stacija pārdēvēta par Juglu. 1950. gadā uzcelta jauna stacijas ēka.

Dzelzceļa stacija Jugla, 15.10.2017
Dzelzceļa stacija Jugla

20. gadsimta 80. gadu beigās Valkas virziena līniju bija plānots elektrificēt līdz Siguldai. Kontakttīkls tika uzbūvēts līdz Ropažu stacijai, taču 90. gados posmā Jugla – Ropaži vadi tika demontēti, bet vēlāk arī posmā līdz Juglai vadi tika demontēti. Tagad Juglas stacijā pietur tikai dīzeļvilcieni, kas kursē līnijā Rīga – Lugaži.

Ārējās saites:
• Railwayz.info – Juglas dzelzceļa stacija.dekor