„Rīgas piensaimnieks”

„Rīgas piensaimnieks”, 12.10.2013.
Adrese: Valmieras iela 2
Dibināts: 1928. gadā
Joma: Piena produktu ražošana
Statuss: 2019. gadā pievienots Rīgas piena kombinātam
Mājaslapa: www.foodunion.lv

„Rīgas piensaimnieks” bija viens no lielākajiem piena produktu ražotājiem Latvijā. Uzņēmums ir dibināts 1993. gadā. Tā pazīstamākie produkti bija biezpiena sieriņš „Kārums" un kausētie sieri „Dzintars”. Ar zīmolu „Kārums” tika pārdots piens, kefīrs, biezpiens, krējums, sviests, jogurts, deserti, svaigie sieri. 2020. gadā uzņēmums ir apvienots ar AS „Rīgas piena kombinātu”.

Uzņēmuma pirmsākumi meklējami 1927. gadā, kad tika izveidota 20.gs. sākuma lielākais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā „Rīgas piena centrāle”, kas atradās bijušajās Krievu–Baltijas vagonu fabrikas teritorijā Valmieras ielā 2. 1940. gadā pēc nacionalizācijas uzņēmums ieguva nosaukumu „Rīgas Piena kombināts”. 1949. gadā Kombinātā sākās biezpiena sieriņu ražošana, bet 1955. gadā – biezpiena sieriņu ražošanas mehanizācija. Kopš 1960. gada sāka darboties pilnpiena cehs.

Tā kā pieprasījums pēc piena produktiem Rīgā palielinājās, Rīgas Piena kombināts 1963. gadā atklāja jaunu piena pārstrādes rūpnīcu Daugavas kreisajā krastā Bauskas ielā 180, saglabājot ražošanu arī Valmieras ielā. 1964. gadā tika uzcelts speciāls cehs bērnu produkcijas ražošanai. 1971. gadā uzbūvēja atsevišķu saldējuma ražotni, bija radīta saldējuma „Pols” recepte un sākās saldējuma rūpnieciskā ražošana. Tā kļuva par lielāko un ilgi arī par vienīgo saldējuma ražotni Latvijā. Savu produkciju „Rīgas Piena kombināts” realizēja galvenokārt Latvijā, bet kausētais siers tika vests arī uz Krieviju.

Rīgas piensaimnieka korpusi, 12.10.2013.
Rīgas piensaimnieka korpusi

1991. gadā „Rīgas Piena kombināts” tika privatizēts un pārveidots par akciju sabiedrību. Ražotne Valmieras ielā 2 tika privatizēta atsevišķi. 1993. gada 27. janvārī tika nodibināta Piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība „Rīgas Piensaimnieks”. Uzņēmums darbu sāka no nulles, pussabrukušās telpās, sākotnēji ražojot biezpiena sieriņus, vēlāk biezpiena pankūkas un citus piena produktus. 1994. gadā sāka ražot biezpiena sieriņus „Kārums”, sāka izplatīt Somijā ražotos jogurtus, un dažus gadus vēlāk uzņēmums pats sāka tos ražot. 1996. gadā Piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība tika reorganizēta par akciju sabiedrību. 2007. gadā akciju sabiedrība tika reorganizēta par sabiedrību ar ierobežotu atbildību. 2009. gadā visiem piena produktiem tika ieviests zīmols „Kārums”, jo šī nosaukuma biezpiena sieriņi bija populārākais „Rīgas piensaimnieka” produkts.

2015. gadā Food Union grupa, kurā apvienoja „Valmieras pienu” un „Rīgas Piena kombinātu”, iegādājās SIA „Rīgas piensaimnieku”. 2019. gadā „Rīgas piensaimnieks” juridiski kļuva par „Food Union” koncernā esošā piena pārstrādātāja „Rīgas piena kombināts” meitasuzņēmumu. 2020. gadā „Rīgas piensaimnieks” apvienojās ar „Rīgas piena kombinātu”. Pēc reorganizācijas no Valmieras ielas 2 uz „Rīgas piena kombināta” ražotni tika pārcelta „Kārums” biezpiena sieriņu, jogurtu un desertu ražošana. Biezpiena sieriņu ražošanai tika izveidots atsevišķs cehs un uzstādītas jaunas ražošanas iekārtas. Savukārt uz „Valmieras pienu” tika pārcelta „Dzintars” kausēto sieru un „Mājas” pankūku ražošana. Reorganizācijas process noslēdzies 2020. gada 25. februārī, SIA „Rīgas piensaimnieks” dzēšot no Uzņēmumu reģistra. 2022. gada maijā Rīgas piena kombināta teritorija tika pārdota nekustamo īpašumu attīstītājam SIA „VPH Latvia”, kas plāno rūpnīcas bijušajā teritorijā izveidot jaunu tirdzniecības parku „Fabrika”.

Atrašanās vieta kartēKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)