Vēsture Baznīca Ielas Satiksme
Rūpniecība Arhitektūra Promenāde Dzelzceļš

Linu audeklu manufaktūra | Mūzikas instrumentu fabrika
Porcelāna un fajansa fabrika | Sarkanais kvadrāts

A/S „Baltijas Linu audeklu manufaktūra

Rīgas tīklu aušanas fabrika

Linu audeklu manufaktūras bijusi teritorija, 28.10.2015
Linu audeklu manufaktūras
bijusi teritorija

A/S „Baltijas Linu audeklu manufaktūra” (A/G „Baltische Linemanufactur Compagnie”), kas bija dibināta 1817. gadā, bija viens no Rīgas vecākajiem rūpniecības uzņēmumiem. Uzņēmuma mūra korpusi Ķengaragā tika atklāti 1860. gada 1. jūlijā. Laika gaitā ap rūpnīcu izveidojās ielu tīkls. Uzņēmums nodarbojās ar linu apstrādi, linu audeklu aušanu un balināšanu.

1924. gadā uzņēmums pārreģistrēja statūtus un mainīja nosaukumu „Baltijas linu audeklu manufaktūras” a/s, bet 1928. gadā tā pārdēvēta par „Baltijas linu manufaktūras a/s Ķengarags”. Tur ražoja linu audumu, diegus, bet kopš 1935. gada uzsvars tika likts uz zvejas tīkliem, sporta tīkliem, tamzu un lāpāmiem diegiem. Savu produkciju lika blakus labākiem ārzemju ražojumiem. Uzņēmuma produkcija bija ļoti kvalitatīva, tas saņēma daudzus starptautiskus apbalvojumus.

Linu audeklu manufaktūras bijusi teritorija Ķengaraga ielā 6, 11.09.2015
Linu audeklu manufaktūras
bijusi teritorija

Uzņēmums darbojās līdz 1939. gadam, kad tā vācu izcelsmes īpašnieki Rīgas tirgotāji un aristokrāti repatriējās uz Vāciju. 1939. gadā uz uzņēmuma bāzes izveidota „Rīgas tīklu aušanas fabrika Ķengarags”, kur izgatavoja upes un jūras zvejas tīklus, traļus, stāvvadus un driftertīklus siļķu zvejai.

1960. gadā to pārdēvēja par “Rīgas zvejas rīku fabriku”. 1969. gadā – par „Rīgas eksperimentālā zvejas rīku un plastmasas izstrādājumu rūpnīca”, kuras apgrozījums sasniedza 5 milj. rubļu, 1993. gadā uzņēmums pārtrauca savu darbību.

Adrese: Ķengaraga iela 6.

Ārējās saites:
Baltijas Linu manufaktūra, Vikipēdija
Неизвестный Кенгарагс (Finestra), 06.08.2007


Linu audeklu manufaktūra | Mūzikas instrumentu fabrika
Porcelāna un fajansa fabrika | Sarkanais kvadrātsKomentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)