Kosmoss | Leitnera Velosipēdu fabrika | Rekords | Tabakas fabrika | Varonis

Kosmoss

Bijušās uzņēmuma Kosmoss telpas, šodien - lielveikals, 05.09.2012
Bijušās uzņēmuma Kosmoss telpas

Ādu apstrādes ražošanas apvienība „Kosmoss” tika dibināta 1963. gadā, apvienojot 1920. gadā dibināto ādu apstrādes fabriku „Viktorija”, kuras nosaukums 1940. gadā tika nomainīts uz „Komunārs”, un sešas mazākas ādas apstrādes fabrikas. Uzņēmuma nosaukums ir vairākas reizes mainīts, tā 1967. gadā uzņēma nosaukums tika nomainīts uz Ādu apstrādes ražošanas apvienība "Kosmoss".

1991. gadā - Valsts ādu apstrādes uzņēmums "Kosmoss". 1994. gadā - Valsts akciju sabiedrība Kosmoss". 1996. gada janvārī – Privatizējamā Valsts akciju sabiedrība "Kosmoss", bet no 1996. gada septembra - Privatizējamo valsts uzņēmums "Kosmoss". Ar Rīgas apgabaltiesas 1997.gada 3.decembra spriedumu „Kosmoss” pasludināts par maksātnespējīgu. Ar 2003. gada 27.augusta tiesas lēmumu pabeigta bankrota procedūra un izbeigts maksātnespējas process, un 2003. gada oktobrī uzņēmums izslēgts no Uzņēmumu reģistra.

Visi „Kosmosa” uzņēmuma bija specializēti pēc ražojamās produkcijas un pārstrādājamo jēlādu veida. Galvenais uzņēmums ražoja hromādas no liellopu jēlādām, rūpnīca „Iļģuciems” – cietās ādas un šķeltādas, rūpnīca „Pārdaugava”- apavu un apģērba velūra hromādas no cūkādām, Liepājas filiāle –hromādas no liellopu ādām un cimdu, galantērijas ādas un oderādas no kazu ādām, bet Jelgavā – cietās ādas un hromādas no cūkādām.

Kosmoss apgādāja ar gatavo ādu produkciju apavu, ādas galantērijas un šūšanas uzņēmumus. Tiek uzskatīts, kad uzņēmuma likvidācija pazudināja arī vietējo apavu ražošanas nozari, jo sabrūkot, zuda pamats ražošanai. Adrese: Kr. Valdemāra iela 114.
Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)