Sarkandaugavas tilti

Tilts pie RER

Tilts pie RER pāri Sarkandaugavas kanālam 2008.g.
Tilts pie RER pāri
Sarkandaugavas kanālam 2008.g.

Garenvirzienā tilts sastāvēja no astoņiem lieliem plostiem un divām izvelkamām daļām kuģu un citu peldošu līdzekļu caurlaišanai. Pēdējā uzbūvētajā plostu tiltā 1880. gadā bija izveidota arī viena stacionāra sprauga mazāku plostu un laivu caurlaišanai. Sprauga bija pārsegta ar apmēram 22 m garu režģotu metāla kopni, kas bija novietota uz pontoniem.

Tilts pāri Sarkandaugavas kanālam 20.gs 30 gadi
Tilts pāri Sarkandaugavas kanālam 20.gs 30 gadi

Gadu desmitiem ilgajā ekspluatācijā plostu tilts savas īpatnējās konstrukcijas dēļ kļuva par tādu kā leģendu. To sāka dēvēt par Rīgas trešo brīnumu. Tagadējo dzelzsbetona tiltu uzcēla ap 1900. gadu. Kas interesanti tieši ap šo pašu laiku sākās arī dzīvojamo namu būvniecība Kundziņsalā, celtniecības brigāde, kas cēla šo tiltu piedalījās arī dažu Kundziņsalas namu celtniecībā.

2000.gadā veikti remonta darbi tiltam pār Sarkandaugavu Ganību dambī, izbūvējot jaunu iekārta dzelzsbetona laiduma konstrukciju.

Tilts uz Kundziņsalu

Tilts uz Kundziņsalu
Tilts uz Kundziņsalu

Rīgas pilsētai pievienoja jau 1917. gadā. Tomēr līdz pat 1959. gadam no salas uz pārējo pilsētas daļu varēja nokļūt izmantojot laivas vai arī ziemā šķērsojot upi pa ledu. Sarkandaugavas tilts ar Kundziņsalu tika uzcelts 1959. gadā. Tā kā Kundziņsalas apbūve sākās jau 20.gs sākumā, tad visi nepieciešami būvmateriāli namu būvniecībai, kā arī melnzeme uz salu tika nogādāta ar laivām.

Tilts ir balstīts uz 4 balstiem. Tilta celtniecībai speciāli tika meklēta šaurākā vieta Daugavā, kas ir aptuveni 15 metri.

Tilta rekonstrukcijas darbi notika 2000. gadā.Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)