Bišumuižas parks
6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image
Latvian Russian
LiveInternet
Яндекс.Метрика

Bišumuižas parks

Bišumuižas parks. 16.09.2012.
Bišumuižas parks

Kad 1764. gadā tika celta pirmā muižas ēka, te vēl bija lauki – baltas Daugavas krastu kāpas un mitras ielejas. Šobrīd veco muižas parku no visām pusēm ieskauj pilsēta. Arī pati parka teritorija daudz cietusi – 1812.gadā tika uzbūvēta cukurfabrika, savukārt lielākie postījumi videi nodarīti padomju varas gados, kad te darbojās gateris un stikla rūpnīca.

Bišumuižas parka vārti. 16.09.2012.
Bišumuižas parka vārti

Tomēr Bišumuižas parks joprojām var lepoties ar dabas daudzveidību, kas raksturīga savvaļas ekosistēmai. Parkā mājvietu var atrast visdažādākās putnu sugas – parka teritorijā ir gan mežs, gan klajums, gan ēkas. Šeit sastopamas svīres, mājas un meža strazdi, cielavas, zvirbuļi, vālodzes, žubītes, svirlītes, čuņčiņi, zaļžubītes, dzeņi, vistu vanagi un lakstīgalas.

Bišumuižas parka dižozols. 16.09.2012.
Bišumuižas parka dižozols

Bišumuižas parkā aug 10 koku sugas, tai skaitā otrs lielākais Rīgas dižozols, kurš varētu būt pat 500 – 600 gadus vecs, tā diametrs ir 160 cm. Par dižkokiem atzīti arī parka vecākie melnalkšņi. Kopumā parkā tika konstatētas 66 augu sugas – šādu daudzveidība vienuviet pilsētā ir retums. Bišumuižiņas ansamblis ar parku ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)
Captcha attēls
dekor