Vēsture Arhitektūra Parks Kultūra Rūpniecība Infrastruktūra

Imantas rūpniecība

VEF Radiotehnika RRR bijušie korpusi, 11.10.2014
VEF Radiotehnika RRR
bijušie korpusi

VEF Radiotehnika RRR. 1926. gadā, tika nodibināta akciju sabiedrība „Foto-radio centrāle A.Leibovic”, kas par savu mērķi izvirzīja radiouztvērēju ražošanu, sākotnēji gan ražošana notika no jau apstiprinātām shēmām. Sākotnēji tika ražoti ārzemju radioaparātu modeļi no importētām detaļām – Telefunken, Kramolin, DeTeWe, Lumophon, taču jau 1932. gadā tika izveidots pirmais paškonstruētais modelis.

VEF Radiotehnika RRR bijušie korpusi, 30.10.2009<br>Avots: panoramio.com, gugamedov
VEF Radiotehnika RRR
bijušie korpusi

1933. gadā Rīgā tika nodibināts A. Apsīša un F. Žukova radio ražošanas uzņēmums. Galvenais produkcijas veids bija detaļas radiofonam. Pēc 2. Pasaules kara uzņēmumus, kas ražošana radiouztvērējus nacionalizēja un apvienoja vienā uzņēmumā, ko sākotnēji sauca par “Radiopionieris”, bet vēlāk par “Radiotehnika”. Padomju varas gados tas bija lielākais audiotehnikas ražotājs PSRS teritorijā. Tieši šeit 20.gs.vidū sāka ražot augstākās klases radiouztvērēju “Festivāls”, kas ieguva 1958. gadā ieguva Grand Prix diplomu Briselē.

VEF Radiotehnika RRR bijušie korpusi, 02.09.2009<br>Avots: panoramio.com, Elena(JR)
VEF Radiotehnika RRR
bijušie korpusi

Pēc neatkarības atgūšanas uzņēmums A/s „Radiotehnika RRR” ir kļuvusi par vienu no vadošajiem sadzīves un profesionālās Hi – Fi akustikas ražotājiem Austrumeiropā. Adrese: Kurzemes prospekts 1.

Ārējās saites:
“VEF Radiotehnika RRR” oficiālā mājaslapa.
• Financenet, 19.09.2014 – «VEF Radiotehnika RRR» pieteikusi tiesiskās aizsardzības procesu.
• Delfi, 06.06.2011 – Krievijas prezidents iegādājies 'VEF Radiotehnika RRR' jaunās akustiskās sistēmas prototipu.

Bijušie rūpnīcas Etalons korpusi pirms Rimi veikala būvniecības, 13.08.2010<br>Avots: panoramio.com, Балтийский Тигр
Bijušie rūpnīcas Etalons korpusi
pirms Rimi veikala būvniecības

Rīgas eksperimentālā mēraparātu rūpnīca Etalons izveidota uz svaru remonta darbnīcas bāzes, kas darbojās 1945. gadā. 1945. gada 1. augustā tika izveidota Ļeņingradas eksperimentālās rūpnīcas "Etalons" Rīgas filiāle. 1946. gada martā uzņēmums tika pārveidots par Rīgas eksperimentālā rūpnīca "Etalons". Pēc neatkarības atgūšanas uzņēmums turpināja darboties līdz 1992. gadam kā Valsts rūpnīca “Etalons”.

Etalons ražoja produkciju PSRS Valsts standartu komitejas teritoriālo orgānu un standartizācijas un metroloģijas dienesta vajadzībām, tie bija etalonmēraparāti un etaloniekārtas dažādu kustību un vibrācijas parametru, temperatūras un citu mērlielumu mērīšanai. Adrese: Kurzemes prospektā 1a.Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)