Vēsture Arhitektūra Parks Kultūra Rūpniecība Infrastruktūra

Anniņmuiža | Citas Imantas muižas | Anniņmuižas mežs

Citas Imantas muižas

Lielā Dammes muiža (Großdammenhof, Гроссъ Дамменгофъ) - atradusies Slokas un Kleistu ielu krustojumā. Tā maz līdzinājās greznajām pilsētas muižiņām, tā bija tipiska lauku muiža, ar lielu teritoriju un centrā atradās administratīvās ēkas. 1838.-1854. gadā muižas īpašnieks bijis Georgs Dumpis - viens no septiņiem bagātākajiem Rīgas latviešiem. Muižas ēkas līdz mūsdienām nav saglabājušās – ir palicis tikai vecu koku puduris un Dammes ielas nosaukums.

Mazā Dammes muiža (Kleindammenhof, Клейнъ Дамменгофъ) – 18.gs.beigās atdalot teritoriju no Dammesmuižas, netālu tika izveidota Mazā Dammes muiža tagadējās Slokas ielas un Dammes ielas rajonā.

Zolitūdes muiža (Solitüde, Солитюд) – atradusies tagadējā “Imanta 5” mikrorajona vidū – Tālavas gatves, Zīļu un Dubultu ielu rajonā. 18.gs. beigās muiža piederēja slepenpadomniekam Oto fon Fītinghofam Šēlam. Zolitūdes muižu par vienu no krāšņākajām izveidoja arhitekts K. Hāberlands. 19.gs. beigās muižas zeme tika sadalīta. Vienīgā liecība par muižas atrašanās vietu šodien ir Mazās Zolitūdes ielas nosaukums un saglabājusies viena bijušā muižas parka aleja.

Anniņmuiža | Citas Imantas muižas | Anniņmuižas mežs



Komentāri

Vēl nav neviena komentāra. Esiet pirmais!

Pievienot komentāru

* Obligāta informācija
5000
Ievelciet attēlus (maks 5)