История Религия Гетто Медицина Парки Школы
Памятн. места Архитектура Индустрия Торговля Улицы Жители

Старое Еврейское кладбище | Парк Клусайс | Коюсальский сад
Московский парк | Сад Миера
Коюсальский сад

Коюсальский сад

Коюсальский сад

Коюсальский сад находится между улицами Коюсалас, Греду и Фридриха. Площадь парка - 1,5 га.

Коюсальский сад ir viens no vecākajiem Rīgas dārziem, kas ierīkots 18. gs. pirmajā pusē (iespējams, tas ierīkots vienlaicīgi vai nedaudz vēlāk ar Pirmo Ķeizardārzu). Dārza nosaukums radies no kādreizējā šo zemju īpašnieka zviedru ģenerāļa Kojas vārda.

Коюсальский сад

Коюсальский сад

19. gs. sākumā tā bija iemīļota pilsētnieku atpūtas vieta. Biežo sabiedriskās kārtības pārkāpumu dēļ dārzu slēdza 1868.gadā, pēc tam tas netika vairs kopts un bija ļoti nolaists. 1888.gadā dārzu iznomāja Rīgas atviešu palīdzības biedrībai līdz 1908. gadam. 1901.gadā Kojusalas dārzā notika ugunsgrēks, pēc kura atjaunošanas projektu izstrādāja G. Kufalts. No 1911. līdz 1914.gadam dārzā notika pirmie brīvdabas koncerti.

Коюсальский сад

Коюсальский сад

1927. un 1928.gadā tika veikti plaši dārza restaurācijas darbi pēc A.Zeidaka projekta, kad tika ierīkots zāliens, izveidots jauns koncertlaukums, rotaļu laukums bērniem, kā arī tika iestādīti dekoratīvie krūmi. Kojusalas dārzā līdz šodienai ir saglabājušās liepu alejas, vecie koki, izveidoti klinteņu un Alpu jāņogu dzīvžogi.

2. pasaules kara laikā parks stipri cieta, daļa stādījumu panīkusi, citi gājuši bojā. Sākotnēji iecerētā zaļā zona Maskavas priekšpilsētā, kurā tiktu apvienots Maskavas dārzs un Коюсальский сад, tā arī palika tikai ieceres līmenī pēc Balvu ielas apbūves.

Старое Еврейское кладбище | Парк Клусайс | Коюсальский сад
Московский парк | Сад МиераКомментарии

Комментариев пока нет. Будьте первым!

Добавить комментарий

* Обязательные поля
5000
Перетащите сюда изображения (макс. 5)