Āgenskalna baptistu baznīca :: Āgenskalns :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Āgenskalna baptistu baznīca

Āgenskalna baptistu baznīca<br>Foto: J. Sedols

Āgenskalna baptistu baznīca
Foto: J. Sedols

Āgenskalna baptistu baznīca celta no 1913. līdz 1916. gadam. Tā atrodas Mārupes ielā 14. Baznīcu projektējis arhitekts A. Vanags. Sākotnēji baznīca bija iecerēta kā neoromānikas formās būvēta celtne. Plānojuma un apjoma struktūrā dominēja jūgendstila iezīmes, galvenokārt asimetrija. Projektā fasādi veidoja asimetriski novietots trīsstāvu tornis ar piramidālu jumtu un divstāvu korpuss ar zelmini un smagnēju, romantisma stilā veidotu perspektīvo portālu centrā. Tornim bija nelieli lodziņi ar pusloka pārsedzi, tā stūros - pakapienveida kontrforsi. Uzceltais dievnams nedaudz atšķīrās no A. Vanaga projektētā. Sākotnēji tornis baznīcai vispār netika uzcelts. Torni uzbūvēja tikai 1936. gadā, turklāt smailāku kā projektā.

Āgenskalna baptistu baznīca<br>Foto: M.Strīķis

Āgenskalna baptistu baznīca
Foto: M.Strīķis

Āgenskalna baptistu baznīca darbojās arī 2. Pasaules kara laikā un vēl pēc kara. 1961. gadā notika pēdējais dievkalpojums. Padomju laikos baznīcā bija ierīkota televīzijas studija.

Āgenskalna baptistu baznīca bija pirmais no padomju varas atgūtais dievnams. Pēc dievnama atgūšanas 1991. gadā, arhitekts L. Skuja izstrādāja rekonstrukcijas projektu, un sākās rekonstrukcijas darbi.

Sīkāk par Āgenskalna baptistu baznīcu lasiet sadaļā "Agenskalns".


Kā nokļūt līdz Āgenskalna baptistu baznīcai
Ar autobusiem Nr. 7., 8. līdz pieturai "Liepājas iela", tālāk uz priekšu pa Mārupes ielu vienu kvartālu.

Āgenskalna baptistu baznīca atrašanas vieta Rīgas kartē
Комментарии

Комментариев пока нет. Будьте первым!

Добавить комментарий

* Обязательные поля
5000
Перетащите сюда изображения (макс. 5)
изображение Captcha