8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image
Latvian Russian
/
История районов
АвотиАгенскалнсАндрейсалаАтгазенеБергиБишумуйжаБрасаВецакиВецмилгрависГризинькалнсДарзиниДзирциемсЗакюсалаИльгюциемсИмантаИсторический центрКенгарагсКундзиньсалаМежапарксМилгрависМосковский форштадтМукупурвсПлявниекиПурвциемсРумбулаСаркандаугаваСканстеСпилвеСтарая РигаТейкаТорнякалнсЧиекуркалнсЮглаЯунциемс
Мы советуем
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
Okupācijas muzejs :: Padomju Rīga :: Apskates vietas :: Cita Rīga
Okupācijas muzejs

Okupācijas muzejs

Okupācijas muzejs
2009.g.

Okupācijas muzeja ēka atrodas Strēlnieku laukumā 1. Tā arhitekts ir Gunārs Lūsis-Grīnbergs. Tagadējais okupācijas muzejs atklāts 1970. gadā kā Latviešu sarkano strēlnieku muzejs, kas kalpoja Komunistiskās partijas propagandas mērķiem, it sevišķi jaunatnes audzināšanai komunisma garā.

Laukumu muzeja priekšā uz Daugavas pusi vēl šodien sauc par Strēlnieku laukumu, un tajā ir novietota statuja, kas ataino trīs latviešu strēlniekus. Latviešu strēlnieku bataljoni un pulki bija nacionālās armijas vienības cariskās Krievijas armijas sastāvā, ko sāka veidot 1915. gadā. Daudzus no šiem latviešu sarkanajiem strēlniekiem vēlāk nošāva Staļina "tīrīšanās" 1936.–1938. gadā.

1990. gadu sākumā Latviešu sarkano strēlnieku muzeju slēdza. No jauna muzeju atklāja 1993. gada 1. jūlijā, nu jau kā Okupācijas muzeju. Muzejā ir sakrātas tūkstošiem liecību, kas saistītas ar Latvijas okupāciju. Tas ir vienīgais Okupācijas muzejs pasaulē.

Tuvākajā laikā plānots muzejam celt jaunu piebūvi pēc latviešu arhitekta G. Birkerta projekta. Muzeja ēkas jaunā koncepcija - esošo muzeja daļu atstāt tumšā krāsā, kas simbolizēs pagātni, bet jauno piebūvi veidot gaišu, kas simbolizēs tagadni, un noslēgsies ar stiklotu sienu pret Grēcinieku ielu, kas stāsta par "apskaidroto nākotni".

Okupācijas muzeja atrašanas vieta Rīgas kartēКомментарии

Комментариев пока нет. Будьте первым!

Добавить комментарий

* Обязательные поля
5000
Перетащите сюда изображения (макс. 5)
изображение Captcha


dekor
 
   
     
Достопримечательности
TOP 40:
Старая Рига Исторический центр Риги Остальная Рига
Районы Риги:
АгенскалнсВецмилгрависГризинькалнсМосковский форштадтСаркандаугава
Тематические:
Немецкая РигаРига в первую независимостьРига на берегах ДаугавыСоветская РигаУкрепления РигиЮгендстиль в Риге
Спонсоры проекта
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Pasaules brīvo latviešu apvienba
A/S Laima
Информационные спонсоры
Sarunas par Rīgu
IP24 - Live Webcams

© 2007-2021 Cita Rīga О проекте | Контакты | Поиск на сайте | Карта сайта | Гостевая книга Datu apstrāde | LimeSurvey