3rd slideshow image4th slideshow image5th slideshow image6th slideshow image7th slideshow image8th slideshow image1st slideshow image2nd slideshow image
Latvian Russian
/
История районов
АвотиАгенскалнсАндрейсалаАтгазенеБергиБишумуйжаБрасаВецакиВецмилгрависГризинькалнсДарзиниДзирциемсЗакюсалаИльгюциемсИмантаИсторический центрКенгарагсКундзиньсалаМежапарксМилгрависМосковский форштадтМукупурвсПлявниекиПурвциемсРумбулаСаркандаугаваСканстеСпилвеСтарая РигаТейкаТорнякалнсЧиекуркалнсЮглаЯунциемс
Мы советуем
Izzini.lv
DatuApstrade.lv
Izzini.lv
Statistika LiveInternet
Яндекс.Метрика
 
2008-12-22
Sv. Pētera baznīca :: Церкви Старой Риги :: Старая Рига :: Другая Рига
Sv. Pētera baznīca

Sv. Pētera baznīca

Sv. Pētera baznīca

Pētera baznīca jau no pašiem saviem pirmsākumiem piederējusi pilsētai. Rīga, gribēdama celt savu prestižu, vēlējās izveidot arī savu baznīcu, lai tā būtu lielāka un prestižāka par citām. Tā bija cīņa starp Doma un Pētera baznīcu Rīgā.

Pirmo reizi ēka dokumentos minēta 1209. gadā, tomēr nav zināms vai tā ir atradusies savā tagadējā vietā. 14.gs. beigās un 15.gs. sākumā Rīgas rāte izvairījās pildīt tai uzspiestās saistības un kļuva uz vairākiem gadu desmitiem patstāvīgāka. Šīs pārmaiņas politiskajā situācijā vislabāk atspoguļojas arī Pētera baznīcā. Tagadējā trīsjomu bazilika radusies pārbūvju rezultātā 15. gadsimtā.

Sv. Pētera baznīca

Sv. Pētera baznīca

Tās altāra daļu 15.gs. sākumā pēc Rostokas Sv.Marijas baznīcas parauga uzcēla dižgotikas stilā no turienes ataicinātā būvmeistara Johana Rumešotela vadībā.

Baznīcas pārbūves un paplašināšanās darbi turpinājās visu 15.gs, it sevišķi gadsimta otrajā pusē.

Pulksteņi viduslaikos bija retums, Pētera baznīcas tornī 1352. gadā tika uzstādīts pirmais publiskais pulkstenis Rīgā. Baznīcas tornī stāvēja sargs, kas brīdināja par draudošajām briesmām pilsētai vai ugunsgrēku.

Sv. Pētera baznīca

Sv. Pētera baznīca

Pirmais tagadējā izskata tornis tika uzcelts 1491. gadā (1456. gadā), bet 1666.gada 11.martā vairāk nekā 130 m augstais tornis vētrā nogāzās. Tā vietā uzcēla jaunu torni, bet tas vēl nebija pabeigts, kad 1677. gadā gāja bojā lielajā Rīgas ugunsgrēkā. 1690. gadā Rīgas pilsētas būvmeistars Ruperts Bindenšū uzcēla jaunu torni. R. Bindenšū torņa smaili veidoja kopā ar latviešu namdariem, no unikālām koka konstrukcijām. Pēc savas formas šī smaile atšķirās no iepriekšējām, tajā dominēja baroka formas, taču tajā pašā laikā tās bija labi saskaņotas ar visas celtnes gotiskajām formām. 1721. gadā baznīcas tornī iespēra zibens un tas nodega.

Jaunu torni būvmeistars Johans Vilberns uzcēla tikai 1746.gadā, jaunais tornis stāvēja līdz pat 2. Pasaules kara beigām, kad Sv. Pētera baznīca tika nopostīta - nodega tornis, jumts, aizgāja bojā visa baznīcas iekārta.

Sv. Pētera baznīca

Sv. Pētera un
Doma baznīca

Sistemātiskus baznīcas atjaunošanas darbus uzsāka 1954. gadā. Vispirms atjaunoja kārniņu jumtu, 1967. gadā sākās unikālā torņa rekonstrukcija. Atšķirībā no iepriekšējiem torņiem jauno uzcēla metāla konstrukcijā, iebūvējot liftu, lai galerijas varētu izmantot par skatu platformām. Tornis ir 123,25 m augsts. Apmeklētājus paceļ līdz otrajai galerijai 72 m augstumā. Torņa atjaunošanas darbus pabeidza 1973. gada 29. jūnijā. 1975. gada jūlijā tika iedarbināts arī atjaunotais torņa pulkstenis, kam pēc vecās tradīcijas ir tikai viens - stundu rādītājs. Telpu restaurācija pilnībā pabeigta 1983. gadā.
Комментарии

Комментариев пока нет. Будьте первым!

Добавить комментарий

* Обязательные поля
5000
Перетащите сюда изображения (макс. 5)
изображение Captcha


dekor
 
   
     
Достопримечательности
TOP 40:
Старая Рига Исторический центр Риги Остальная Рига
Районы Риги:
АгенскалнсВецмилгрависГризинькалнсМосковский форштадтСаркандаугава
Тематические:
Немецкая РигаРига в первую независимостьРига на берегах ДаугавыСоветская РигаУкрепления РигиЮгендстиль в Риге
Спонсоры проекта
Tūrisma aģentūra Skaistie skati
Valsts kultūrkapitāla fonds
ALA
Информационные спонсоры
Sarunas par Rīgu
EuroPanels

© 2007-2020 Cita Rīga О проекте | Контакты | Поиск на сайте | Карта сайта | Гостевая книга Datu apstrāde | LimeSurvey